Zvolil si 27letý muž z malé obce na Domažlicku, který byl v srpnu nalezen mrtvý ve voze potopeném v potoce Poleňka mezi obcemi Balkovy a Slatina nedaleko Klatov, dobrovolně krutou smrt, nebo šlo o nešťastnou náhodu? Odpověď na tuto otázku nedokázala policie nalézt ani po třech měsících vyšetřování. Zůstane navíc už navždy nezodpovězena, policie totiž případ odložila. Deníku to v pátek potvrdila klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Neštěstí se stalo v neděli 14. srpna odpoledne. Mladík jedoucí se Škodou Felicia od obce Balkovy na Slatinu při projíždění pravotočivé zatáčky vjel s vozidlem na pravou krajnici a následně vyjel vpravo mimo komunikaci, pokračoval v jízdě po louce a sjel do potoka Poleňka. Kdy se tak stalo, není známo, nejspíše někdy mezi 13. a 14. hodinou.

MUŽ SE UTOPIL

Škody Felicie v potoce, z níž vyčnívala jen střecha, si všimli po 16. hodině projíždějící cyklisté, kteří ihned zalarmovali záchranáře. „Pomocí navijáku jsme auto částečně vytáhli na břeh. Zjistili jsme, že je v něm osoba, kterou jsme vyprostili a začali s oživovacími pracemi. Po svém příjezdu v resuscitaci pokračovala zdravotnická záchranná služba, ale lékař nakonec konstatoval smrt," řekl Deníku velitel hasičské stanice v Klatovech Miroslav Marek.

Případ převzali policisté ze služby kriminální policie vyšetřování z oddělení obecné kriminality, kteří zjistili, že uvnitř auta před vjetím do řeky hořelo. Svědčilo o tom i ohořelé tělo řidiče. Jak ale Deníku řekl informovaný zdroj, podle pitvy bylo příčinou smrti utopení.

NEPOMOHLY ANI ODBORNÉ EXPERTIZY

„Policisté odebrali vzorky uvnitř vozidla i kapalinu z plastového kanystru, který byl umístěn ve vnitřním prostoru. Také si v rámci objasnění příčin dopravní nehody vyžádali odborná vyjádření z odvětví elektrotechnika, chemie i od hasičského záchranného sboru," uvedla Ladmanová, podle níž ale přesto není jasné, proč hořet začalo. Možností je více. „Ke vznícení par hořlavých kapalin mohlo dojít vlivem poruchy elektroinstalace ve vozidle. Podle dalšího vyjádření mohlo jít o nedbalostní jednání ze strany řidiče vozidla při nesprávném převozu hořlavých kapalin, kdy mohlo dojít za jízdy k vylití benzinu a iniciaci vznícení," řekla Ladmanová s tím, že nelze vyloučit, že řidič benzin ve voze sám zapálil v úmyslu spáchat sebevraždu. „Nelze to vyloučit, ani to nebylo bezpečně prokázáno," konstatovala policejní mluvčí. Dodala, že je zřejmé, že smrt muže nebyla zaviněna jednáním jiné osoby. Nejde tedy o trestný čin a věc byla odložena.