Finální akce byla podle jejích slov výsledkem několikaměsíční práce. „Policisté v úseku s názvem Toxi měli důvodné podezření, že k výrobě pervitinu a jeho distribuci dochází od července loňského roku. A to v místech, kde hlavní aktéři pobývali. Jednalo se nejen o okres Břeclav, ale také o sousední Hodonínsko,“ uvedla Haraštová a dodala, že se policistům podařilo získat důkazy, že léky potřebné k výrobě skupina nakupovala na Slovensku a poté je převážela přes hranice.

Vyšetřovatel nakonec obvinil dva muže ve věku 37 a 42 let a jednu šestadvacetiletou ženu. „Ty viní z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Oba muži jsou navíc podezřelí z maření výkonu úředního rozhodnutí, protože usedali za volant i přesto, že měli platný zákaz řízení,“ upřesnila mluvčí s tím, že oba muži poputují do vazby. Mladou ženu pak budou policisté stíhat na svobodě.

Posledním zadrženým byl devětadvacetiletý muž. „Po provedení procesních úkonů ho však policisté propustili,“ doplnila Haraštová.