Stala se v pátek 29. dubna krátce po půl desáté večer v ulici Jevíčská ve Velkých Opatovicích. „Šestadvacetiletý řidič jedoucí v BMW směrem na Jevíčko přehlédl a následně srazil chodkyni, která se pohybovala v místě střetu. Zraněnou devětačtyřicetiletou ženu transportoval do nemocnice vrtulník. U řidiče policejní hlídka provedla orientační dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem,“ sdělila policejní mluvčí Lenka Koryťáková.

Jiný výsledek ale ukázal orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek. „Pozitivní byl na Cannabis. Žádáme svědky, kteří by mohli poskytnout informace k výše uvedené dopravní nehodě, aby se přihlásili osobně na Dopravním inspektorátu v Blansku, nebo zatelefonovali na číslo 974 631 256, případně na bezplatnou tísňovou linku 158,“ vyzvala mluvčí.

Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na vozidle ve výši dvacet tisíc korun. Policisté případ řeší pro podezření za spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti. „Míra ovlivnění návykovou látkou se prověřuje. Přesná příčina a míra zavinění je předmětem dalšího šetření,“ dodala Koryťáková.