Podle státní zástupkyně Ivety Eichlerové se pedofil trestných činů dopouštěl v letech 2011 až 2016 převážně na mladistvých chlapcích. „Jednoho vylákal do sklepa panelového domu, kde s ním měl anální pohlavní styk,“ řekla u soudu.

Muž u soudu vypovídat nechtěl. Přededa senátu Daniel Plšek přečetl jeho dřívější výpověď. „On si stáhl kalhoty sám, ani jsem ho k tomu nenutil. Strčil jsem mu přirození do zadku, lekl se, tak jsem toho nechal,“ hájil se dříve obžalovaný.

Podle soudní znalkyně Blanky Zapletalové nemá poškozený sklony k tomu, aby si něco vymýšlel. „On ani s odstupem času neví, co to mělo znamenat. V době, kdy se to mělo stát mu bylo necelých deset let,“ uvedla u soudu.

V době, kdy s ním mluvila, tedy dva roky po údajném znásilnění, se chlapec styděl, trpěl pocity méněcennosti a plakal. Zpočátku nemluvil vůbec, později kýval nebo kroutil hlavou. Kývl také na to, že se obžalovaný svlékl. „Když jsem se ho zeptala, jestli se chlapec svlékl sám, začal intenzivně plakat,“ popsala Zapletalová. Pak prý přestal komunikovat úplně.

Návštěvníci řešili záhadu vraždy. Při Hradozámecké noci ve vile Stiassni. Další si užili koncert v zahradě. Vystoupila sopranistka Karolína Žmolíková.
Návštěvníci řešili záhadu vraždy. Při Hradozámecké noci ve vile Stiassni

Obžalovaný měl ostatním dětem psát na facebooku a vyžadovat po nich orální pohlavní styk. Některým z nich prý také posílal fotografie svého přirození. „Chlapců se ptal na jejich spodní prádlo a nabízel jim svoje,“ uvedla státní zástupkyně v obžalobě.

Jednoho chlapce podle obžaloby loni na podzim osahával v panelákovém domě. „Stáhl ho ze schodiště, přitiskl do koutu, zkřížil mu ruku a druhou mu držel. Osahával ho na přirození a chtěl ho líbat,“ vypověděl v pondělí u soudu otec poškozeného. Čin překazila matka chlapce, když otevřela dveře bytu.

Předseda senátu nechal obžalovaného ve vazbě kvůli obavě z pokračování v trestné činnosti.

Bratranec obžalovaného, který měl být u znásilnění, je společně s dalšími dvěma soudními znalkyněmi předvolaný k soudu na 13. září, kdy bude pokračovat hlavní líčení.

Ilustrační foto
Agresivního zloděje museli policisté do cely odnést