Podle mělnické policejní mluvčí Markéty Johnové byla žena sražena lokomotivou bez soupravy. „K tragické nehodě došlo na železniční trati ve Velkém Borku u Mělníka. Další podrobnosti k případu jsou předmětem dalšího vyšetřování,“ uvedla policejní mluvčí.

Na místo dorazily i dvě posádky rychlé záchranné služby, ale lékař mohl už jen konstatovat smrt. „Žena utrpěla zranění neslučitelná se životem,“ potvrdila středočeská mluvčí záchranky Petra Effenbergerová.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Mělníka a drážní hasiči z Kralup nad Vltavou. „Už, když jsme jeli na místo, jsme věděli, že sražená osoba střet nepřežila,“ vysvětlil mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda s tím, že zabezpečili místo nehody a předali věc drážním hasičům.

Podle Martina Drápala z Drážní inspekce došlo ke střetu v místě, které není pro veřejnost přístupné. „Omezení dopravy se předpokládá zhruba dvě hodiny,“ uvedl Drápal.

V pátek už je to druhá nehoda na železnici, ke které došlo na území Středočeského kraje. V Heřmaničkách na Benešovsku se srazil projíždějící rychlík s osobním automobilem. Tady se ale nehoda obešla bez zranění, i když došlo k úniku provozních kapalin. Podle Martina Drápala z Drážní inspekce k nehodě došlo proto, že řidič osobního auta narazil přední částí do boku rychlíkové lokomotivy. Proč vjel na přejezd v době, kdy tudy projížděl rychlík, zatím vyšetřovatelé neupřesnili.