Událost se měla stát během odpoledne téhož dne v Sadech 1. máje v Šumperku poblíž křižovatky Jeremenkova a Fialova. Oznamovatelka tou dobou procházela parkem a tlačila před sebou kočárek se svým čtyřměsíčním dítětem.

Právě telefonicky hovořila se švagrovou, se kterou se měla v parku sejít. V tu chvíli ji měla oslovit neznámá žena a požádat ji, zda by se na dítě mohla podívat.

"Příchozí měla vzápětí mladou ženu odstrčit, zmocnit se kočárku a i s dítětem rychle utíkat směrem k vlakovému nádraží. V momentě, kdy na ni žena začala křičet a chtěla své dítě bránit, ji měli obestoupit tři muži, strhnout ji k zemi a s nožem v ruce jí vyhrožovat zabitím, pokud se obrátí na policii," popsala domnělý incident policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Ilustrační foto
V domě našli na čtyřicet pejsků ve zbídačelém stavu, majitelku obvinili z týrání

Celou věc však podle oznamovatelky částečně zaznamenala její švagrová, která se už blížila na sjednanou schůzku v parku.

"Ta následně dostihla prchající ženu i s kočárkem v prostoru vlakového nádraží. Tam jí po krátké rozepři dítě, které bylo v pořádku, odebrala a předala zoufalé matce. Jak podezřelá žena, tak trojice mužů, kteří jí měli při únosu dítěte pomáhat, z místa utekli," doplnila mluvčí Vybíhalová.

Nesrovnalosti ve výpovědích

Okolnostmi závažného incidentu se neprodleně začali zabývat kriminalisté. Ti během krátké chvíle přišli na řadu nesrovnalostí, se kterými následně obě ženy konfrontovali.

Těm pak nezbylo než přiznat, že se jejich oznámení nezakládá na pravdě.

"Když se kriminalisté pídili po motivu takto nestandardního jednání, dozvěděli se, že si ženy touto formou chtěly zajistit alibi, aby nebyly spojovány s jiným, zřejmě protiprávním incidentem. K němu mělo dojít v téže době u vlakového nádraží, poblíž baru U Markéty," dodala Jiřina Vybíhalová

Anonym škole v Šumperku vyhrožoval bombou
Vaše škola vyletí do povětří, hlásil anonym v Šumperku. Bomba se nenašla

Kriminalisté nyní zjišťují bližší informace k incidentu, při němž měl být napaden prozatím neznámý muž.

V této souvislosti žádají poškozeného, případně další svědky, kteří se v úterý 23. června 2020 okolo půl druhé odpoledne pohybovali v blízkosti baru u Markéty poblíž vlakového nádraží v Šumperku a mají informace, které by mohly přispět k objasnění případu, aby je sdělili na lince 158.