K incidentu došlo na Silvestra večer nedlouho před osmou hodinou. Dotyčný společně se svou o tři roky mladší manželkou celoročně obýval chatu v zahrádkářské oblasti nacházející se v Městských sadech.

Ilustrační foto.
Silvestr pro muže v Opavě skončil bodným poraněním

V inkriminovanou dobu právě tam vznikla mezi párem vzájemná slovní rozepře. Žena nakonec uchopila do ruky kuchyňský nůž a bodla svého partnera do břicha. Na místo okamžitě dorazila policie a útočníci zadržela. Následně byla dopravena na opavskou protialkoholní stanici, takže v jejím jednání s největší pravděpodobností sehrál roli i alkohol. Zraněný muž musel být se svým zraněním převezen a následně hospitalizován ve Slezské nemocnici v Opavě.

Jeho manželka se tak patrně dopustila těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. „Kriminalisté celou záležitost nadále vyšetřují. Mimo jiné se zjišťují důvody napadení,“ komentoval tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský.

Podobný případ se v Opavě odehrál i v průběhu loňského velikonočního pondělí. V jednom z bytů v Olomoucké ulici tehdy sedmadvacetiletá cizinka v podnapilosti bodla nožem do hrudníku o rok mladšího muže. Napadený sice v té chvíli nebyl v přímém ohrožení života, nicméně transportu na chirurgické oddělení Slezské nemocnice se nevyhnul.

Ilustrační foto.
Tříkrálový průvod v Opavě povede znovu velbloudice
Jako první se v roce 2019 na Opavsku narodil Kristiánek Kudla.
Prvním dítětem nového roku narozeným na Opavsku je Kristiánek