Jak uvedla policie, na základě provedeného šetření a podle zjištěných informací měla pohřešovaná žena odjet 18. srpna přes pracovní agenturu do Německa za prací. „Během cesty měla zdravotní potíže, a tak byla převezena do nemocnice ve městě Worms. Odtud byla následně propuštěna a do současné doby o sobě nepodala žádnou zprávu,“ uvádí policejní zpráva.

Podle policie není vyloučeno, že se vrátila zpět do České republiky, i když její poslední pohyb byl zaznamenán v uvedeném německém městě.

„Její mobilní telefon je nedostupný. V souvislosti s možnou psychickou poruchou může pohřešovaná působit zmateně a dezorientovaně. Nelze vyloučit, že by mohla být pod vlivem alkoholu,“ uvádí policie v pátrací relaci.

Jiřina Šagátová se narodila 23. listopadu 1970, je 170 cm vysoké štíhlé postavy, má odbarvené vlasy na blond dlouhé na ramena, zelenohnědé oči. Na pravé ruce má vytetovaný proužek. V době odchodu měla na sobě černé tričko, černé rifle, černé boty a menší šedou tašku přes rameno.

Případné informace o pohřešované je možné podat na Policii ČR, Územní odbor Tachov – oddělení obecné kriminality, telefon 974 337 316 – 317 nebo na linku tísňového volání 158.