Seznámení s vdovcem ve virtuálním prostředí začátkem února. „S novým kamarádem začala žena komunikovat prostřednictvím sociálních sítí. Svěřil se jí, že je vdovec a pracuje jako vedoucí pracovník na vrtné plošině v Itálii,“ informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

„Po nějaké době, si začal muž stěžovat na poruchu čerpadla, které je nutné opravit, ale potřeboval by finančně pomoct. Nakonec ženu přesvědčil, aby mu peníze půjčila a zaslala,“ doplnila Zajícová.

Pozor na trojského koně. Triada dokáže pozměnit verifikační SMS zprávy, a manipulovat tak finančními transakcemi v legitimních aplikacích
Pozor na podvodné SMS. Odkazují na falešný Portál občana, varoval Bartoš

Po pár dnech bylo potřeba dokoupit k čerpadlu nějaké nové komponenty a žena se opět nechala ovlivnit smyšlenými povídačkami k zaslání dalších peněz.

„Dotyčný ji samozřejmě přesvědčoval o tom, že jí peníze neprodleně vrátí, jakmile to bude možné,“ dodala mluvčí. Během deseti dnů mu oklamaná žena v několika platbách poslala téměř 1,374 korun, které už zřejmě nikdy neuvidí. Jakmile jí došlo, že byla podvedena, obrátila se na policii a sdělila k případu všechny podstatné informace. Událost prostějovští kriminalisté prověřují pro trestný čin podvod.