Zachránili jedné rodině Vánoce. Strážníci městské policie Pavel Pospíchal a Michael Otevřel rychlou akcí zachránili lidský život. Po telefonátu na tísňovou linku spěchali do bytu v Polabinách, odkud vycházel kouř a za dveřmi docházel dech starší ženě.

„Měla hlad a chtěla si ohřát buřty, jenže na ně zapomněla, vyvařila se z nich voda a uzenina se začala pálit. Z bytu už starší žena nedokázala vyjít ven na chodbu a zavolat si pomoc, takže vysílená zůstala ležet v zakouřeném bytě," uvedla mluvčí pardubické městské policie Lucie Klementová.

Strážníci u dveří příliš neváhali a vykopli dveře. Za nimi ležela sedmdesátiletá žena, která už nebyla schopna mluvit. Strážníci ji ze zakouřeného bytu vytáhli na chodbu, kde se již vzpamatovala. Krátce poté na místo dorazili hasiči i záchranná služba.

Kromě záchrany života strážníci zvládli i s následky násilného vstupu. Vykopnuté dveře po sobě zvládli na místě opravit.

„Strážníci si poradili i bez nářadí. Soused poskytl paličku na maso, kterou jeden ze strážníků srovnal futra, údržbář na ubytovně donesl náhradní dveře, u kterých strážník vyměnil zámek a zabezpečený byt předal správkyni, která se netajila příjemným překvapením nad zručností mužů zákona," dodala Lucie Klementová.