Incident se odehrál v noci z 18. na 19. června 2019 v okrajové části Chebu. Cizinec, který byl dle dostupných informací ve své vlasti opakovaně soudně trestán, zaútočil na procházející ženu, kterou udeřil do hlavy. „Žena se snažila z místa utéct, ale útočník ji pronásledoval. Když jí dostihl, opět na ní zaútočil údery dosud nezjištěným předmětem do hlavy,“ popsala tehdy čin policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Záchrana vyčerpaného koně z lesa u Přešína.
Neuvěřitelný zásah hasičů: vyčerpaného koně táhli stovky metrů podmáčeným lesem

Agresor ženu nechal být až poté, co předstírala, že je mrtvá, a pustila batoh. Zřejmě si tak zachránila život. Zloděj utekl s jejím mobilním telefonem a částkou 12 tisíc korun, kterou měla na chemoterapii kvůli své vážné nemoci. „Pachatel jí způsobil velmi závažné poranění v oblasti hlavy, se kterým musela být hospitalizována v nemocnici,“ uvedla Týřová.

Dimitrov, který byl zadržen krátce po činu, nejprve zapíral, pak tvrdil, že si ho najal krajan. Když ho letos v létě poslal plzeňský krajský soud na 17,5 roku za mříže, odvolal se. Ale neuspěl. „Odvolání obžalovaného bylo jako nedůvodné zamítnuto,“ potvrdila Deníku Kateřina Kolářová z Vrchního soudu v Praze.

Dominik Nováček vystupující v dokumentu V síti stanul 13. listopadu 2020 před senátem Městského soudu v Praze
Muži z dokumentu V síti uložil soud podmínku. Schválil dohodu o vině a trestu