„Inspektoři našli v motorestu živé i mrtvé hlodavce a jejich trus. Provozovatel dostatečně nezajistil prostory, ve kterých docházelo k manipulaci s potravinami, proti vnikání hlodavců,“ uvedl důvod zavření provozovny ve středu mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Provozovnu zavřeli kontroloři v úterý. Výjimkou nebyly kontaminované a poškozené potraviny škůdci

Motorest se specializuje na rychlé občerstvení i s rozvážkou do domů, provozuje bar a bistro. Láká na pizzu, českou kuchyni či domácí limonády. Zpráva zaskočila například Pavla Komprdu z brněnských Medlánek, který se v sezóně v bistru občas stravoval. „Velké iluze jsem si o tom podniku nedělal, ale tohle je síla. Stravovat se bude příště jinde,“ reagoval znechuceně.

Starostka Hrušovan nad Jevišovkou Eliška Volná.
Závazek i radost, říká nástupkyně starosty, jenž vedl Hrušovany přes dvacet let

Vyjádření provozovatele ze společnosti s ručením omezeným Korčián, která podnik provozuje, se Deníku Rovnost nepodařilo ani opakovaně získat. Závady ale musí co nejdříve odstranit. Podle Kopřivy je motivací zkrácení doby uzavřené prodejny. „K uvolnění zákazu dojde jedině tehdy, pokud stav již odpovídá požadavkům právních předpisů, což inspektoři ověřují opakovanou kontrolou na místě,“ dodal mluvčí inspekce.

S majitelem bude zahájeno správní řízení, v němž mu bude vyměřena pokuta. „U závažných porušení hygienických předpisů se pohybuje v řádu desítek tisíc korun, nebo i výše, jedná-li se o zjištění mimořádně závažné nebo opakované,“ uvedl Pavel Kopřiva.