Událost se odehrála v pondělí. „V obci na Přešticku odcizil pak další automobil a ujížděl policejním hlídkám,“ konstatovala policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Ještě než ukradl auto v obci na Přešticku, tak v půl druhé odpoledne v Plzni na Klatovské ulici nastoupil do auta Ford Focus na místo spolujezdce, když řidička zastavila na světelné křižovatce. „Podle prvotních informací donutil ženu i s dítětem opustit vozidlo, což žena učinila. Následně se vozidla se zmocnil a odjel směrem na Bory. Svědek události předal popis podezřelého muže,“ dále uvedla mluvčí s tím, že pachatel s vozidlem Ford dojel do obce Oplot, kde jej před čtrnáctou hodinou odstavil a  odcizil další automobil značky VW Golf, jehož majitel se od něho na chvíli vzdálil. Zloděj pak jel směrem na Přeštice, Dolce, Skašov, Březí, Měčín, Radkovice a dalšími obcemi a ujížděl i polními a lesními cestami.

Vozy kradl muž, kterého policie celostátně hledala.

„Do pronásledování, směřujícímu k zadržení podezřelého muže, bylo zapojeno několik policejních hlídek z různých oddělení i byl přivolán policejní vrtulník. Policisté ze zásahové jednotky muže zadrželi kolem 15.30 hodin v obci Kokořov na jižním Plzeňsku, kdy použili donucovací prostředky hmaty, chvaty a pouta,“ dodala mluvčí Ladmanová.

Policie v současné době zjišťuje další skutečnosti.