Znali se dva, tři roky. Seznámili se na vlakovém nádraží, přespávali venku, žili na ulici. Den před činem si vyrazili na technopárty. Oba si vzali pervitin, pili. Druhý den dívka koupila láhev rumu a s dalšími dvěma známými ji doma vypili. Když kluci odešli, přišel Tomáš a pohádali se. Rušení sousedé zahlédli v jejich bytě plameny, kouř, slyšeli křik a zavolali policii. Krátce nato Tomáš telefonoval na tísňovou linku, že se známá polila toluenem, když něco čistili, on si zapálil cigáro a ona chytla. Dívku pak odvezla sanitka.

U soudu v Budějovicích obviněný řekl, že kolem poškozeného zapalovače, který držel v ruce, to baflo a začalo hořet i zpod ležící dívky. Pomohl jí strhat šaty, poléval ji vodou.

Poškozená uvedla, že si od probuzení na zemi pamatuje jen žár a viděla, že někde nemá kůži. Tomáš seděl nad ní, smál se, že přijde o dredy, a sváděl všechno na kluky, ale ti už byli pryč. Něco taky křičel o tom, že ji chce mít do konce života a nikdo jiný ji mít nebude. Řekla mu, aby zavolal záchranku. Seběhla dolů a čekala na ni.

Hasiči vyloučili, že by požár náhle vznikl tak, jak obviněný popsal.

Soud vzhledem k rychlému odpařování toluenu uzavřel, že dívka musela být polita těsně před vzplanutím, kdy už nikdo třetí v bytě nebyl. Obžalovanému uložil sedm a půl roku. Za léčení dívky měl uhradit 842 565 korun.

Tomáš S. a jeho matka se odvolali. Podle matky událost nebyla dostatečně objasněna, senát nepřihlédl ani k polehčujícím okolnostem, že syn dívku hasil, přivolal pomoc, navštívil popálenou v nemocnici. Také obžalovaný mínil, že přetrvávají pochybnosti, ohledání místa činu bylo nedbalé, svědkové jsou nevěrohodní, soud prý se na něho díval jako na feťáka, který lže. Jeho vina nebyla jednoznačně prokázána, trest je nepřiměřeně přísný.

Krajský soud ale odvolání zamítl. Vina Tomáše S. byla prokázána a trest není nepřiměřeně přísný. Je třeba se na něj dívat nejen z pohledu obviněného, kterého čeká několik let vězení, ale i z pohledu poškozené, které jeho jednání způsobilo mučivé útrapy a poznamenalo ji fyzicky i psychicky na dlouhou dobu.