„Policisté zajistili kamerové záznamy, na kterých je zachycen muž, který provádí neoprávněné platby odcizenou platební kartou v několika prodejnách po Praze. Svým jednáním způsobil poškozenému škodu za více než 160 000 korun,“ uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Díky medializaci případu se policii  podařilo muže nalézt. "V současné chvíli s ním probíhají standardní úkony trestního řízení," dodala Siřišťová. Pachateli hrozí až dva roky za mřížemi.

Ukradené kreditky

Krádeží platebních karet přibývá. "Na začátku září se v pražských Řepích neznámý pachatel vloupal do zaparkovaného vozidla, ze kterého odcizil peněženku s platebními kartami. Majiteli vozidla tak vznikla škoda přesahující třicet tisíc korun. Následným šetřením policisté zajistili kamerové záznamy, na kterých je zachycena dvojice mužů, která platila právě těmito odcizenými platebními kartami," sdělil policejní mluvčí Richard Hrdina.

Podle něj byl první z těchto mužů oblečen do tmavě modrých jeansů, tmavé mikiny s nápisem East Side a na nohou měl světle modré boty značky Mizuno. Jednalo se o muže kolem čtyřiceti let, hubené postavy.

Druhý muž byl ve věku kolem třiceti let, střední postavy a na hlavě měl vystříhaný tzv. ostrůvek. Byl oblečen do šedé teplákové soupravy s černou příruční taškou přes rameno.

Podobný případ se stal v Praze na konci listopadu. Policii se podařilo zajistit kamerové záznamy muže, který si z odcizených karet kupoval lahev whisky. Za cizí peníze takto utrácel v sedmi pražských prodejnách po Praze.

Muž s kradenými platebními kartami.
Z kradených platebních karet si kupoval whisky. Policie pátrá po podezřelém muži

Policisté také pátrají po dvojici, která používala ukradené kreditky patřící šestasedmdesátileté seniorce. Tu lupič při přepadení na Spořilově v Praze 4 začátkem listopadu nejdříve napadl zezadu, srazil ji na zem a z rukou jí vytrhl nákupní tašku s potravinami a kabelku.

Podezřelá dvojice.
Lupič srazil seniorku na zem a vzal jí kabelku, policie pátrá po podezřelých

Podle policejního mluvčího Jana Daňka muž způsobil ženě škodu v hodnotě téměř 5 tisíc korun. Při útoku ji navíc zranil, seniorka utrpěla odřeniny na kolenou a dlaních.