Pachatel chtěl jedno dodávkové vozidlo rovnou odcizit, ale „úspěšný“ byl až na třetí pokus. První dvě vozidla se mu ukrást nepodařilo, takže aspoň uvnitř způsobil škodu poškozením.

Nejdřív na ulici SPC násilně vnikl do zaparkovaného dodávkového vozidla Renault Master. Po rozbití bočního okénka, vnitřní interiér vozidla prohledal, nic neodcizil. Nicméně než vozidlo opustil, poškodil spínací skříňku. Předběžná škoda byla odhadnuta na tři tisíce korun.

Sváteční návštěva u Ivy Ptáčkové
Mikuláš u vás doma, pošlete fotografie

Ještě v noci na ulici Palackého si vybral další vozidlo, znovu dodávkové Renault Master. Do kabiny vozidla se dostal stejným způsobem a uvnitř poškodil spínací skříňku. I v tomto případě byla předběžná škoda vyčíslena na tři tisíce.

Do třetice se neznámý pachatel vrátil na ulici SPC a opětovně se dostal stejným způsobem do další dodávky - hádejte jaké značky, ano správně, znovu Renault Master, a tentokrát s ní už odjel neznámo kam. Ve vozidle byl náklad a různé nářadí v hodnotě bezmála 200 tisíc korun.

Krnovští policisté tak zahájili úkony trestního řízení přečinu krádeže. Po vozidle Renault Master, bílé barvy vyhlásili celostátní pátrání.

„Obracíme se na veřejnost se žádostí o spolupráci. Pokud někdo v noci z neděle na pondělí viděl podezřelou osobu v blízkosti dodávek na sídlišti v Krnově a má informace, které by policistům mohly pomoci, volejte linku 158. Odcizená dodávka je bílé barvy, na boku má v modré barvě nápis „BARAN“. Kontakt na Obvodní oddělení Krnov je 974 731 731,“ uvedla mluvčí krajské policie Zlatuše Viačková.