Rychnovští kriminalisté odhalili síť pěstíren marihuany v Královéhradeckém i Pardubickém kraji. Na základě informací, že v jednom objektu na Rychnovsku dochází k neoprávněnému pěstování rostliny konopí, začali tuto možnost prověřovat.

Podezření se policistům záhy potvrdilo. Muži zákona během několikaměsíční intenzivní práce soustředili potřebné důkazy pro to, aby ve středu 23. listopadu nad ránem proběhly na pěti místech na Rychnovsku i Ústeckoorlicku po předchozím zadržení pěti osob domovní prohlídky.

Ve dvou objektech policisté zajistili dohromady finanční hotovost vyšší než 560 tisíc korun. V dalších dvou objektech zajistili kromě pěstíren i varnu na výrobu pervitinu. Na expertizu odeslali i pervitin a extázi zajištěné v jednom z bytů.

Jedná se o největší akci tohoto druhu na Rychnovsku a v takovémto rozsahu vůbec první co se týče pěstíren marihuany. Jeden muž je v současné době stíhaný vazebně, čtyři další na svobodě.

„Bylo jen otázkou času, kdy si pro dotyčné policisté přijdou, o nelegální činnosti se šuškalo v celém okrese," uvádí zdroj Deníku, který si nepřál být jmenován. Redaktoři Deníku celou kauzu sledují. Více informací najdete na stránkách v příštích dnech.