Útok se odehrál krátce před osmou hodinou večer. Pachatel si vyhlédl mladou ženu čekající na autobus a přistoupil k ní zezadu. „Pak ji chytil za krk takzvaně „do kravaty“ a druhou rukou jí měl osahávat intimní místa. Žena se jeho počínání bránila, snažila se mu vysmeknout a přivolat pomoc. Muž měl přesto v násilném jednání pokračovat a podle dosavadních zjištění se ji snažil odvléct mimo zastávku směrem do křoví,“ popsala průběh událostí policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

To se násilníkovi ale díky aktivní obraně napadené ženy nepovedlo. Pomohl zřejmě i příjezd autobusu. Pachatel ze zastávky poté rychlým krokem odešel.

Policisté díky telefonickému oznámení řidiče autobusu zjistili základní popis muže a ihned zajistili záznam z videokamery umístěné na autobusovém nádraží. Po podezřelém současně na místě a v jeho okolí pátrala i vyslaná policejní hlídka z kláštereckého obvodního oddělení,“ uvedla mluvčí Glogovská.

Policistům se brzy podařilo zjistit, kdo je neznámým útočníkem. Podezřelý je 36letý muž z Klášterce nad Ohří, jehož muži zákona zadrželi.

“Komisař pak dotyčného, který se k popsanému jednání následně i doznal, obvinil z trestného činu znásilnění. Za jeho spáchání mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v rozmezí šesti měsíců až pěti let,“ dodala policejní mluvčí.