O vině obžalovaných mužů byl žalobce Jan Fichtner přesvědčený od začátku. „Trest se mi zdá přiměřený, ale jestli se odvolám, či nikoli, budu vědět, až si detailně prostuduji písemné odůvodnění rozsudku,“ okomentoval rozsudek Fichtner. Obžalovaní muži po celou dobu procesu tvrdili, že s nimi měla dívka sex dobrovolně a dokonce je k tomu měla provokovat. Oba už ale byli v minulosti trestně stíháni. Jeden z nich i za znásilnění.

Ilustrační snímek
Měli znásilnit dívku v poli nedaleko Dalešické přehrady, hrozí jim až 12 let

K činu došlo předloni 14. září v turistické lokalitě kolem Dalešické přehrady. Obvinění dělníci v místě společně s dalšími kolegy pracovali na nedaleké stavbě. Jak přesně se s dívkou seznámili, není jasné. Oba muži ve věku devětačtyřicet a devětatřicet let dívku zatáhli do nedalekého kukuřičného pole a tam ji znásilnili. Muži se zároveň navzájem hlídali, aby je při činu nikdo neviděl. Dívka se pak s událostí svěřila doma.

U soudu obžalovaní přiznali, že mezi nimi a obětí došlo k pohlavnímu styku, ale podle nich to bylo ze strany dívky dobrovolné. Dokonce je měla k sexuálním hrátkám nabádat a nabízet jim orální sex. Jenže soud přednesl výpověď poškozené, která tvrdila, že s muži mít sex nechtěla. Podle znalců museli oba obžalovaní vědět, že nejde o standardní situaci. Sami obžalovaní přiznali, že se jim dívka zdála divná, přesto s ní měli podle soudu nedobrovolný sex. Oba muži navíc musí podle soudu ženě vyplatit odškodné za nemajetkovou újmu 250 tisíc korun.