Událost se stala v polovině března před jedním z pražských klubů na náměstí Republiky. Dívka podlehla množství alkoholu a upadla do bezvládného stavu. Toho využil osmnáctiletý muž, který ji z klubu odnesl v náručí a položil si ji v nedalekém podchodu na zem, kde jí osahával tělo.

Toho si všimly dvě ženy, které zrovna procházely okolo, a tak si mladík dívku znovu přenesl dál, tentokrát do nedalekého parku. Vrchní polovinu těla jí tam ukryl do křoví a tu spodní se pokoušel vysvléknout.

Podezřelí z krádeží v garážích.
Zloději vykrádali garáže tři dny po sobě. Odnesli si žebřík i elektroskútr

„V osahávání pokračoval dál a naštěstí kolem zrovna procházel náhodný svědek, kterému nebyl osud dívky lhostejný. Okamžitě zavolal na linku 158 a celou událost oznámil. Sexuální útočník se zalekl a dal se na útěk. Oznamovatel okamžitě poskytl dívce první pomoc a přivolal záchranku,“ uvedl policejní mluvčí Richard Hrdina.

Osmnáctiletého muže se policistům podařilo vypátrat a zadržet, v současné chvíli je obviněný ze spáchání trestného činu znásilnění ve stádiu pokusu a v případě odsouzení může strávit až deset let za mřížemi.

Policisté nyní pátrají po dvou svědkyních, jejichž výpověď je pro kriminalisty velmi důležitá. „Pokud tyto dvě dívky poznáváte, volejte prosím linku 158,“ dodal mluvčí.