Ošetřovatelé se postarali o odstranění červů, rány vyčistili, zklidnili podrážděnou svědící kůži – k řešení toho ale bylo víc. Ukázalo se, že pejskovi chybí většina zubů a ty zbývající jsou zkažené, pravé oko napadl zánět – a přerostlé drápy jsou v těchto souvislostech vlastně jen drobností, která sotva stojí zamínku.

Odborníci zasáhli, přičemž věří, že pomohou i medikamenty – od antibiotik přes protizánětlivé preparáty až po přípravky omezující svědění… Zda půjde o příběh s dobrým koncem, je však těžké předvídat. Prognózu dalšího vývoje onemocnění bude možno odhadnout až poté, co se stav psa stabilizuje.

Devět švábů někdo odložil k popelnici

Útulky městské policie (které strážníci provozují nejen v Troji, ale také v Dolních Měcholupech) rořně projde téměř pět tisíc nalezených zvířat. Převažují psi a kočky, nechybí však ani rozmanití exoti: želvy, papoušci, hadi, ještěři, pavouci…

Jistou kuriozitou se čerstvě stalo devět švábů obecných, které někdo v Boživojove ulici na Žižkově odložil k popelnicím i s akvárem, kde švábi byli chováni. Všiml si toho pozorný občan, který zavolal do útulku. Řada nalezenců přichází do péče ošetřovatelů ve stavu, který pro jejich bývalé pány rozhodně není pěknou vizitkou; výjimkou nejsou ani týraná zvířata. Většina se jich nakonce uzdraví – a také nacházet jim nový domov.