Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

28.11.2017

Cena Jindřicha Chalupeckého pro „ztracené vztahy“ Martina Kohouta

Prestižní česká cena pro mladé výtvarné umělce už má svého držitele. Stal se jím v neděli večer v Brně Martin Kohout.Byl oceněn za to, jak ve své tvorbě reaguje na složitost života v době překotných technologických a společenských změn.

28.11.2017

Horkýže Slíže: Hráli jsme v Česku i za cesťák

V září vydali Horkýže Slíže desku Pustite Karola a vyšla kniha s názvem Kontiňu… pokračujeme. Tím vším slaví známá rocková kapela své letošní výročí. A také velkým turné, které čítá symbolických 25 jubilejních zastávek.

28.11.2017

Palach: příběh nevinnosti a ztráty iluzí

Příběh, jehož konec všichni znají. Ve filmu Roberta Sedláčka prostě nazvaném Jan Palach ale nebude upálení hlavní scénou.

27.11.2017

Markéta Konvičková: S partnerem, který je pilot, určitě zvládneme všechno

/ROZHOVOR/ Stále populárnější, třiadvacetiletá zpěvačka Markéta Konvičková, rodačka z Třince, vydala nové cédéčko s názvem Já. Po albech Na šňůře perel, Kafe, bar a nikotin, Tablo tedy spatřil světlo světa další pozoruhodný hudební opus.

27.11.2017

Až po uši - podruhé

/VIDEO, GALERIE/ Každý hledá někoho a všichni se čas od času potkají v posteli někoho jiného… I tak by se dal volně popsat děj druhé řady populárního seriálu Až po uši, který se na obrazovky HBO vrátil po třech letech.

27.11.2017

Příběhy mezi životem a smrtí. Téma života po životě filmaře stále dráždí

Dnes je ideální den zemřít… Klíčová věta, která otevře partě studentů ve filmu Joela Schumachera bránu do jiných dimenzí. Hráči se smrtí hráli vysokou hru. Až příliš vysokou. Teď se vracejí do kin v trochu jiné verzi a režii Nielse Ardena Opleva, který má na kontě švédský přepis Mužů, kteří nenávidí ženy ze slavného Larsonova Milénia.  

26.11.2017

Kapela Tichá dohoda představuje novou desku

Plných 19 let trvalo skupině Tichá dohoda, než vydala nové studiové album. Dnešním koncertem v libereckém klubu Bunkr kapela uzavře turné, jímž vydání desky nazvané Hlasitá revoluce doprovodila.

26.11.2017

Slavíka má opět Gott, Bílá a Kabát. Ortelu nezapočítali některé hlasy

Nic nového pod sluncem, neboli – až na drobné výjimky – pořád dokola. Ocenění Český slavík získali v sobotu v pražském Hudebním divadle Karlín Lucie Bílá, která se navíc stala absolutní slavicí s počtem 41 302 bodů, Karel Gott a kapela Kabát. Anketu však provázel další skandál. Den po slavnostním večeru organizátor oznámil, že kapele Ortel započítal tolik bodů jako v loňském roce a to kvůli porušení pravidel.

26.11.2017

V Rudolfinu vystoupí soubor barokní hudby Collegium 1704

Na koncertu souboru barokní hudby Collegium 1704 v neděli v pražském Rudolfinu zazní dvě skladby Johanna Sebastian Bacha spolu s díly dvou předních německých skladatelů Georga Phillipa Thelemanna a Georga Friedricha Händela. Program nabídne Telemannův motet Deus judicium tuum, As pants the hart a Bachova moteta Jesu, meine Freude a Singet dem Herrn ein neues Lied a Sinfonie z kantáty Am Abend aber desselbigen Sabbats.

26.11.2017

Slavíčkovy Macešky se v aukci Dorothea prodaly za 4,2 milionu korun

V pražském hotelu Raddison Blu proběhla v sobotu poslední letošní aukce Dorothea. Nejdražší položkou tu byl olej Macešky od Antonína Slavíčka. Vítěz dražby za něj nabídnul 4,2 milionu včetně aukční přirážky. Souboj dražitelů se strhl i kolem obrazu dvou Venuší Ladislava Sutnara, kráska z roku 1974 opustila aukční sál s cenou 1,44 milionu korun. Zájem byl i o studii Alfonse Muchy k pátému obrazu z cyklu Slovanská epopej. Její cena se vyšplhala z 380 tisíc na 840 tisíc korun.

26.11.2017

Galerie výtvarného umění v Ostravě vlastní unikátní skener

Digitalizace galerijních sbírek je v dnešní počítačové době nezbytnou součástí všech organizací, které pracují s předměty sbírkové povahy.

26.11.2017

Poslechněte si nový dráždivý singl Adama Mišíka

/VIDEOKLIP/Adam Mišík vydal nový singl a videoklip s názvem Slowmo, na kterém spolupracoval s rapperem Renne Dangem. Do videoklipu navíc přizval svoji přítelkyni – modelku Dianu Kratochvílovou.

25.11.2017

Absolutní vítěz Pianoforte Zvjezdan Vojvodič si ceny odvezl do Chorvatska

Prestižní mezinárodní klavírní soutěž pro mladé klavíristy do 16. let Pianoforte hostilo po tři dny Severočeské divadlo.

25.11.2017

Není to český film, říká Václav Marhoul o Nabarveném ptáčeti

Kolem příjezdové cesty k boletickému kostelu stojí auta. Kolemjdoucí Ivan Straka vtipkuje: „Venčím si tu na svém oblíbeném místě a najednou koukám, že je tam obsazeno!“ Že se tu natáčí scéna z filmu Nabarvené ptáče, moc dobře ví, hlídá totiž štábu věci.

25.11.2017

Český slavík s Kubišovou i Poetikou. O vítězi se rozhodne již dnes

O letošních držitelích Slavíků se rozhodne už dnes v přímém přenosu TV Nova. Moderátorem slavnosti, která se odehraje v Hudebním divadle Karlín, bude Ondřej Sokol.

24.11.2017

Lucie Bílá: Je třeba se smát, nosit lidem radost

/VIDEO/ Třináct písní včetně dvou duetů (s písničkářkou Radůzou a s Honzou Toužimským z Arakainu) nabízí na svém novém vánočním albu Bílé Vánoce II. zpěvačka Lucie Bílá. Mnohé z nich zazní i na jejím prosincovém turné.

24.11.2017

Festival německého jazyka v Praze pokračuje

Na různých místech v Praze pokračuje i o víkendu Pražský divadelní festival německého jazyka. Dnes večer je ale změna - místo lucemburského představení Žena a město bude uveden v prostoru Jatka78 projekt českého souboru BodyVoiceBand. Jde o dramatizaci románu Milovnice Elfriedy Jelinekové, oznámila dnes mluvčí přehlídky Vladana Drvotová.

24.11.2017

Shakespeare se zamiloval. Kde? V Libni

Talentovaná Kamila Trnková se objeví v prvním uvedení divadelní adaptace slavného filmu Zamilovaný Shakespeare. Ta se v českém prostředí objeví vůbec poprvé.

23.11.2017

Rodina, přátelé a příznivci se rozloučili s písničkářem Wabim Daňkem

Ve Velké obřadní síni strašnického krematoria se rodina, přátelé a příznivci naposledy rozloučili s písničkářem Wabim Daňkem. Oblíbeného hudebníka doprovodila na poslední cestu jeho nejslavnější píseň Rosa na kolejích, kterou sborově zazpívali přítomní smuteční hosté. Daněk zemřel 16. listopadu po dlouhé nemoci ve věku 70 let.

23.11.2017

Nová Maryša v Národním kroj nenosí

Od keho je káva? Od Žida. A proč ne ze spolku? Měli zavříno… Jeden z nejslavnějších dialogů Maryši zazněl z jeviště Národního (a Stavovského) divadla 516krát. Není divu, hra bratří Mrštíků tam nastoupila svou dráhu před 123 lety. Dnes a zítra má v historické budově ND premiéru v pojetí Jana Mikuláška.

23.11.2017

Když Mauglíové dávají sbohem děcáku

/TRAILER/ Už to tak bude, Helena Třeštíková má důstojnou nástupkyni. Jmenuje se Hana Ludvíková Muchová a svým debutem Sbohem děcáku to dává suverénně najevo.

23.11.2017

Kam s šátkem si vybírám, říká Pavel Šporcl

/ROZHOVOR/– Místní rodák Pavel Šporcl, populární houslový virtuos známý šátkem „na piráta“ a modrými houslemi vydal své první vánoční album Christmas on the Blue violin, na němž spolupracoval s Královskou liverpoolskou filharmonií.

23.11.2017

Ve Strašnicích se koná poslední rozloučení s Wabim Daňkem

/VIDEO/ Ve velké obřadní síni v pražských Strašnicích se dnes koná poslední rozloučení s písničkářem Wabim Daňkem, který zemřel 16. listopadu ve věku 70 let. Daněk bojoval se zdravotními problémy už delší dobu, v létě kvůli zhoršujícímu se zdravotnímu stavu, musel zrušit své koncerty.

22.11.2017

Diskotékový mejdan Michala Davida

/ROZHOVOR/ „Jde o mimořádný koncert, kdy se na jednom jevišti sejdou hvězdy osmdesátých let jako Opus, Den Harrow, Gazebo a také dvojice devadesátek Snap!. Vystoupí i dcera Zucchera Irina, což u nás není známá zpěvačka, ale je velice kvalitní. Ve Fóru Karlín zaznějí slavné hity jako I Like Chopin, Life is Life, You Break My Hearth, nebo I´v Got the Power,“ láká posluchače na vystoupení zpěvák a skladatel Michal David.

22.11.2017

Aneta Langerová se živě loučí s CD Na Radosti

/AUDIO/ S albem Na Radosti jsme projeli křížem krážem Česko i Slovensko a vyprávěli příběhy inspirované zapadlým kouzelným místem na Šumavě. A právě z té sdílené radosti, kterou jsme všichni pociťovali, ať už my muzikanti, tak věřím, že i diváci, vznikl koncept DVD a CD Na vlně radosti,“ říká Aneta Langerová.

22.11.2017

Love story i dramata po francouzsku

Novinky z prestižních festivalů, divácké hity i černobílá klasika plná hvězd. To vše nabídne ode dneška Festival francouzského filmu, který kromě Prahy zasáhne i další čtyři města.

22.11.2017

Vinohradské divadlo oslaví koncem týdne 110. výročí své existence

Jubilejním večerem a křtem knihy oslaví pražské Divadlo na Vinohradech 110. výročí své existence. Dne 24. listopadu 1907 byl provoz divadla zahájen dramatickou legendou Godiva od Jaroslava Vrchlického.

21.11.2017

Režisér Jiří Menzel prodělal prý náročnou operaci. Leží v umělém spánku

Oscarový režisér Jiří Menzel byl převezen do pražských Střešovic a je v umělém spánku. Uvedla to televize Nova. Jeho zdravotní stav se dramaticky změnil po návratu z dovolené. Měl by mít za sebou náročnou mnohahodinovou operaci. Rodina, i mluvčí Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích, odmítli Menzelův zdravotní stav komentovat.  

21.11.2017

Je zázrak, když si přečtou scénář, říká režisér Marhoul

Český Krumlov/ROZHOVOR/ – Režisér Václav Marhoul si vybral do hlavní role svého nového filmu Nabarvené ptáče podle stejnojmenné knižní předlohy malého Krumlováka Petra Kotlára.

21.11.2017

Česká televize točí podle reálných kauz. Metanolová aféra se dočká plátna

Metanol a Dukla 61 – filmy podle skutečných událostí, které právě natáčí Česká televize. Zatímco ten první pojednává o takzvané metanolové aféře, při níž jen v Česku zemřelo  49 lidí a více než stovku dalších obětí čekaly trvalé zdravotní následky, druhý je inspirovaný událostmi léta 1961, kdy při havárii v havířovském dole Dukla zahynulo 108 horníků.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT