Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

12.11.2017

Projekt Cirku La Putyka s Dejvickým divadlem má premiéru

Jatka 78 v holešovické tržnici v Praze uvedou v neděli premiéru inscenace Honey, která vznikla spoluprací Cirku La Putyka s Dejvickým divadlem. Režisérem byl Miroslav Krobot, jeho asistentem a choreografem principál Cirku La Putyka Rostislav Novák ml.

12.11.2017

Jelen vydal živé dvojalbum a zpěvník

/VIDEO/ Závěr roku bude pro kapelu Jelen nabitý. Během následujících týdnů ji čekají vlastní koncerty na Slovensku, v prosinci pak vyrazí na krátké vánoční turné s vrcholem v pražském Fóru Karlín. Kromě toho pro fanoušky připravila koncertní 2CD se záznamem loňského vystoupení v Lucerně a také zpěvník se všemi jeleními písněmi.

12.11.2017

Po dvanácti letech v Huse končí. Zlomilo mi to srdce, je ale nutné jít dál, říká

Brno /ROZHOVOR/ - Zbývá mu jen pár týdnů. Po dvanácti letech Vladimír Morávek ve funkci uměleckého ředitele Divadla Husa na provázku končí. K jeho odchodu vedl hromadný nesouhlas herců. Morávek, který soubor léta formoval, odchází z funkce poslední den letošního roku. Absolvent brněnské Janáčkovy akademie múzických umění působil jako režisér v Klicperově divadle v Hradci Králové, v Národním divadle nebo v opeře v Götteborgu. „Mám rád menší divadla, protože můžu být s herci v osobním kontaktu,“ říká Morávek.

11.11.2017

Na festivalu spisovatelů četl Menasse ze své knihy o EU

Prolog ze svého oceňovaného románu o Bruselu a jeho úřednících v sobotu na Festivalu spisovatelů Praha přečetl milovníkům literatury rakouský spisovatel Robert Menasse. Za knihu s názvem Hlavní město získal letos Německou knižní cenu. Sám sebe autor označil dnes za osvíceného Evropana a Evropskou unii za fascinující projekt.

11.11.2017

Příběh o terorismu, médiích a „účelovkách“ na jevišti

Na média a teroristy si dnes posvítí novinka Švandova divadla na pražském Smíchově – Ztracená čest Kateřiny Blumové. Poukáže i na ničivé dopady dezinformačních článků.  

10.11.2017

Diváci rozhodnou o vině, či nevině

Interaktivní drama Teror německého autora Ferdinanda von Schiracha uvede zítra v premiéře pražské Divadlo ABC. Režijně jej připravil Ondřej Zajíc.

9.11.2017

Písničkář Klus před koncertem v Chrudimi: Na město mám nádherné vzpomínky

Jedna z nejvýraznějších tváří české hudební scény Tomáš Klus zavítá v pátek 10. listopadu do Chrudimi. V rámci svého Recyklus Tour vystoupí se svou Cílovou skupinu na koncertě ve sportovní hale.

EXKLUZIVNĚ
9.11.2017

Fešáci slaví padesátiny. A těší se, až dozní poslední potlesk

/ROZHOVOR/ Robert Moucha, Tomáš Linka, Antonín Kny. Tři z mnoha. Z mnoha, kteří jsou spojeni doslova pupeční šňůrou se skupinou Fešáci.

9.11.2017

Hercule Poirot říznutý Shakespearem

Bůhví, proč měl Kenneth Branagh kromě narcistní touhy nutkání natočit další Vraždu v Orient expresu. Předchozí s Finneym i Suchetem byly skvělé. Pravda, shakespearovsky laděný Poirot tu ještě nebyl.

9.11.2017

Vánoce s Andělem Páně 2 i Popelkou

Loňský filmový hit Jiřího Stracha Anděl Páně 2, nová pohádka Karla Janáka Nejlepší přítel, digitálně vyčištěné Tři oříšky pro Popelku či dvojdílný snímek Marie Terezie ozdobí letošní vánoční obrazovku České televize.

9.11.2017

Jana Preissová se vrací na výsluní

Inscenaci hry současné britské autorky Rebeccy Lenkiewiczové Noční sezóna uvede dnes a zítra v české premiéře pražské Stavovské divadlo. Hereckému souboru Národního divadla dopřála tato hořkosladká komedie hned sedm mimořádných dramatických úloh v čele s Lily O'Hanlonovou v podání Jany Preissové.

EXKLUZIVNĚ
9.11.2017

Nohavicova Poruba je tu! Zájem o CD je obrovský

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Zpěvák Jaromír Nohavica na novém albu Poruba pracoval v létě, což potvrdil v nedávném exkluzivním rozhovoru pro Deník.

9.11.2017

Spaceyho nahradí v chystaném snímku Plummer. Scott film narychlo přetočí

Připravovaný thriller Všechny prachy světa režiséra Ridleyho Scotta, kde se měl blýsknout Kevin Spacey, se nakonec odbyde bez jeho účasti. Nahradí ho hollywoodská legenda, sedmaosmdesátiletý kanadský herec Christopher Plummer. Agentuře AFP to prozradil nejmenovaný zdroj z produkční společnosti Sony Tristar.

8.11.2017

Zemřela Karin Dorová, představitelka křehké indiánky Ribany, ale i Bond girl

Miloval ji filmový Vinnetou, hrála však i v bondovce a v thrilleru Alfreda Hitchcocka. Německá kráska zemřela v pondělí v Mnichově ve věku 79 let.

8.11.2017

Poslední rozloučení s Karlem Štědrým bude ve středu 15. listopadu

Poslední rozloučení se zpěvákem, moderátorem a hercem Karlem Štědrým se uskuteční ve středu 15. listopadu ve velké obřadní síni strašnického krematoria. Štědrý zemřel 7. listopadu ve věku 80. let. Ve středu to oznámila jeho rodina.

8.11.2017

Blázinec v Tišnově? V nemocnici natáčejí další řady seriálu Labyrint

Tišnov /REPORTÁŽ/ - Park před tišnovskou nemocnicí ráno halí stín. V trávě okolo cesty stojí zvukaři, maskéři a technici. Kameramani zrovna ostří záběr, v režisérském stanu Jiří Strach kontroluje scénář. „Jedeme!“ ozve se z vysílačky. Padne klapka, všechno ztichne. Zazní „akce!“ a zraky všech se upírají na příjezdovou cestu. Přijíždí modré auto a z něj vystupují vyšetřovatelé. Doprovází pohublou ženu do psychiatrické léčebny. Když vejdou do budovy, je slyšet: „Stop, sjedeme to ještě jednou.“ To režisér žádá opakovaný záběr.

8.11.2017

Ewa Farna uzavřela etapu holčičky s rovnátky. Zve do svého soukromí

Jak se žije ve světě showbyznysu, jaké emoce člověka, který je jeho součástí, doprovázejí, navíc když dospívá před zraky veřejnosti a pod tlakem médií, ukazuje dokument Ewa Farna 10: Neznámá známá. Populární interpretka, která v minulém roce oslavila deset let na scéně, v něm nechá diváky nahlédnout i do svého soukromí.

7.11.2017

Láskou a bigbítem proti šílení. Adrian Mole vstupuje na divadelní scénu

„Láska a big beat jsou to jediné, co mě chrání před šílenstvím.“ Nejen tyto trefné zpovědi najdete ve slavné novele Sue Townsendové Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a ¾.

7.11.2017

Sto zvířat pokřtí v malé Lucerně CD zpěvačky

/AUDIO/ Dáma s čápem. Tak se jmenuje nová deska Jany Jelínkové, která nedávno také oslavila životní jubileum. Nyní desku pokřtí se svými kolegy ze Sto zvířat.

7.11.2017

Trojice autorek osvěžuje českou prózu

Částečně shodou okolností, částečně díky vydavatelskému záměru se na podzimních pultech potkaly české autorky, jejichž počiny zaštítilo nakladatelství Host. Každá z nich má osobitý styl, jedno mají ale společné: zajímají je vztahy a životní dilemata, mají cit pro detail a silný příběh.

7.11.2017

Zesnul zpěvák Karel Štědrý. V nedožitých 81 letech

/VIDEO, FOTOGALERIE/ V úterý zemřel zpěvák populární hudby Karel Štědrý – své hitové období zažil v 60. letech, kdy jej proslavil song Mám malý stan. V posledních letech trpěl Alzheimerovou nemocí.

6.11.2017

Novinkou Národního divadla bude britská hra Noční sezóna

Činohra Národního divadla v Praze uvede tento čtvrtek premiéru komedie Noční sezóna. Britská autorka Rebecca Lenkiewiczová popisuje příběh otce, jeho tří dcer a tchyně, kteří spolu žijí na irském venkově. Umělecký šéf Daniel Špinar hru na jevišti Stavovského divadla nastudoval mimo jiné s Janou Preissovou a Ondřejem Pavelkou.

6.11.2017

Pod dohledem aneb totalita na plátně

/VIDEO/ Snímek Milada se pokusil doplnit šuplík filmů ohlížejících se za naší totalitou. Dodejme, že těch dobrých mnoho nemáme. A sousedi nás zahanbují.

6.11.2017

Záchranu památek zdržuje nedostatek peněz, hlásí NKÚ

Kvůli nedostatku peněz v programu záchrany památek se jejich opravy protahují a prodražují. Za čtyři roky ministerstvo kultury na program vynaložilo 648 milionů korun, pro uspokojení všech žadatelů chybělo v rozpočtu dalších 1,8 miliardy korun. Uvedl to dnes Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Podle kontrolorů programu také chybí měřitelné cíle, aby ministerstvo mohlo vyhodnotit jeho přínos. 

5.11.2017

Jubilant Švach. Konečně jsem zazpíval i Masarykovi, smál se Jožka Černý

/FOTOGALERIE/ Foklor provází Břeclavana Jaroslava Švacha prakticky celým životem. Proto není divu, že program koncertu s názvem Ty břeclavský stárku, buď veselý, k sedmdesátinám tohoto známého fokloristy byl bohatý. V sobotu večer se střídali na pódiu zpěváci i tanečníci. Jubilantovi blahopřál i král lidových písní Jožka Černý.

5.11.2017

Vypsaná fiXa: Myši šplhaly po pódiu vzhůru, aby se neutopily

/ROZHOVOR/ Po půlroce se vrací do Ústí rocková skupina okolo Mardiho. A 13. prosince na Kostelním náměstí v Ústí u OC Forum zahraje pro Ústecký deník na vánoční akci Česko zpívá koledy.

5.11.2017

OBRAZEM: Skupina Kabát rozburácela v Třinci Werk Arenu

Werk Arena v Třinci se v sobotu otřásala v základech. Hudební skupina Kabát tam předvedla svou monstrózní show, která pobavila vyprodané hlediště.

4.11.2017

ORAZEM: Michal Viewegh besedoval v prachatické čajovně

Známý český spisovatel Michal Viewegh zavítal po čase do Prachatic. Pozvala ho Městská knihovna v Prachaticích do Čajovny U Hrušky, aby Prachatičákům přiblížil nejen to, kde bere náměty na své knihy, ale hlavně, aby o svých knihách povyprávěl.

4.11.2017

Liberecký fotograf Čestmír Krátký se dočkal po letech výstavy

Liberec - 20. září 2016, zemřel liberecký fotograf Čestmír Krátký. V Libereckém deníku jsme psali o tom, že by si tato významná osobnost zasloužila výstavu.

4.11.2017

Smetanova Má vlast zazní na Žofíně, vyslechne si ji i jeho pravnuk

Na den přesně po 135 letech od prvního uvedení Mé vlasti zazní v neděli toto vrcholné dílo Bedřicha Smetany v pražském Paláci Žofín. Následně jej Severočeská filharmonie Teplice v čele s dirigentem Petrem Chromčákem odehraje v sedmi českých a moravských městech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT