Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

31.10.2017

Hrušínští slaví patnáct let divadla

Reprezentativní publikací slaví patnáct let své existence Divadelní společnost Jana Hrušínského. Před pár dny ji v jejím působišti, Divadle Na Jezerce, pokřtili její stálí spolupracovníci a podporovatelé profesor Martin Hilský, herec Jaroslav Dušek a režisér Jan Hřebejk. Klan Hrušínských podpořila i nejmladší generace dcera, herečka Kristýna s tříměsíčním synem Vojtou. Přítomen byl, díky vzpomínkám mnohých, také Rudolf Hrušínský, který by v říjnu oslavil sedmadevadesáté narozeniny.

31.10.2017

Václavák oživí od listopadu výstava o minulosti a budoucnosti náměstí

Václavské náměstí na dva měsíce oživí výstava, která za pomoci historických i současných fotografií, kreseb a citací zavede diváka do blízké i vzdálené historie nejvýznamnějšího pražského náměstí. Na Václavském náměstí se objeví 15 panelů, které tu budou umístěny od 3. listopadu do 29. prosince.

31.10.2017

Marta Kubišová si k narozeninám nadělí svůj poslední koncert

/ROZHOVOR/ V den jejích 75. narozenin uslyšíme rodačku z Českých Budějovic Martu Kubišovou zpívat naposledy. Právě ve svém rodišti plánuje zakončit svou kariéru. Koncert v rámci turné Marta Naposledy se koná zítra v KD Vltava od 19 hodin.

30.10.2017

Vždycky jsem toužil poznat toho co nejvíc, říká Ondřej Brzobohatý

/AUDIO/ Oproti desce Identity, na níž jsem sám se sebou trošku manipuloval ve smyslu, že jsem si třeba říkal: tahle písnička by se mohla lidem líbit, tahle by mohla fungovat, až mě nakonec ty mé bludné soudy přestaly bavit , se album Universum tvořilo samo. Je daleko uvolněnější a hravější. Možná právě proto, že jsem se zbavil předsudků vůči sobě samému,“ říká hudebník.

30.10.2017

Babišova drůbežárna i svědomí Miloše Jakeše. A hranice filmařské etiky

Přehlídka dokumentů Ji.hlava skončila. Diváky a porotu okouzlily Hranice práce natočené skrytou kamerou, zájem budily i portréty kontroverzních politiků.

30.10.2017

Na Karlův most se vrátí barokní sousoší, originál nahrazuje kopie

Kopii barokního sousoší sv. Františka Borgiáše od Ferdinanda Maxmiliána Brokoffa umístí v úterý brzy ráno na Karlův most zástupci Galerie hlavního města Prahy. Galerie je správcem veřejné plastiky v Praze. Sousoší se na most vrátí po pěti letech, originál je ale umístěn, jako je tomu i v případě dalších pískovcových historických plastik, v depozitáři.

29.10.2017

Spisovatelka Martina Bittnerová: Gamblerství je smrtelná nemoc

Hazard jí vzal muže. Teplická autorka vše popsala v knize. Autobiografické dílo Martiny Bittnerové překvapí svou otevřeností.

29.10.2017

Jana Kirschner zahájila Krumlovské podzimní recitály

Tradiční Krumlovské podzimní recitály začaly symbolicky o státním svátku, kdy si připomínáme Den vzniku československého státu.

29.10.2017

Přerov patřil tři dny jazzu. Konal se zde 34. ročník jazzového festivalu

/FOTOGALERIE/ Zpívající baskytaristka Nik West, ale také ležérní britská parta Matt Bianco nebo ohnivé španělské flamenco přímo na pódiu jako součást koncertu skupiny Patax. V Přerově v sobotu večer skončil 34. ročník Československého jazzového festivalu, na který se bude ještě dlouho vzpomínat.

29.10.2017

Domingo bude v Praze dirigovat Dona Giovanniho v přímém přenosu

Národní divadlo uvede dnes večer na své piazettě přímý přenos opery Don Giovanni, kterou bude ve Stavovském divadle dirigovat pěvec Plácido Domingo. Cílem projektu je připomenout, že premiéra díla se uskutečnila na den přesně před 230 lety, kdy ji v Praze uvedl její autor, Wolfgang Amadeus Mozart.

28.10.2017

OBRAZEM: Trvalky zaplnily O2 arenu

Mimořádná autorská dvojice se poprvé představila v pražské O2 areně. Se svými fanoušky zde v sobotu oslavili pánové Svěrák a Uhlíř padesát let své spolupráce, během které vzniklo na tři desítky hitů. Koncert Trvalky Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře byl průřezem půlstoleté éry, kdy spatřily světlo světa trvalky jako Dělání, Když se zamiluje kůň nebo třeba Barbora píše z tábora a spousta dalších, které známe z celovečerních filmů, jako jsou Ať žijí duchové, Tři veteráni, Lotrando a Zubejda, Tři bratři, ale i z Cimrmana či úspěšných televizních filmů a pořadů jako Princové jsou na draka nebo Hodina zpěvu.

28.10.2017

Po mrtvici ochrnula na polovinu těla. Malováním překonává nepřízeň osudu

Květiny, andělé nebo mořský svět. To je jen zrnko z toho, co na svých obrazech znázorňuje malířka Lidmila Slámová. Několik jejích barevných obrazů je nyní k vidění v galerii Turistického informačního centra na Masarykově náměstí ve Vyškově.

28.10.2017

Pomezí – divadelní projekt na hranici mezi hrou a realitou

„Přijměte pozvání do tančírny Fraxos a vstupte skrze ni do tajemné minulosti dávno zaniklého městečka kdesi v Lužních horách. Nebojte se být zvědaví. Jedině tak totiž poznáte Pomezí,“ pronáší do předválečného typu mikrofonu biletář na úvod stejnojmenného divadelního představení. Zvedněte hozenou rukavičku a vydejte se poznat Pomezí ukryté v opuštěném pražském domě Za Poříčskou branou.

28.10.2017

Výstava ukazuje, jak by mohl vypadat design přátelský seniorům

Stárnutím populace a úlohou designérů při řešení jejich potřeb se zabývá výstava Příští krajina domova - Nemocnice nebo byt? britského designéra Paula Chamberlaina. U příležitosti Designbloku ji pořádá ve svém sídle Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze, potrvá do 2. prosince. Vystavené objekty nejsou ukázkami finálních designérských produktů, ale prezentací objektů upozorňujících na budoucí funkčnost obydlí s předměty ovlivněnými novými technologiemi, ne vždy přátelskými ke starším lidem.

28.10.2017

Milan Špalek: Hrát starý pecky už je dnes dřina

/ROZHOVOR/ Rocková jednička Kabát hraje Home Credit Areně v Liberci v sobotu 28. října. Techniku na koncert veze dvanáct kamionů.

28.10.2017

Recyklus Tour Tomáše Kluse zavítá i do Chrudimi. Zpěvák má město rád

Jedna z nejvýraznějších tváří české hudební scény Tomáš Klus zavítá v pátek 10. listopadu do Chrudimi. V rámci svého Recyklus Tour vystoupí se svou Cílovou skupinu na koncertě ve sportovní hale.

28.10.2017

Orchestr FOK oslaví sváteční den Mou vlastí

U příležitosti výročí vzniku samostatného československého státu se v sobotu ve Smetanově síni Obecního domu v Praze uskuteční tradiční Koncert pro republiku. V provedení Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK a pod taktovkou dirigenta Ondreje Lenárda zazní cyklus šesti symfonických básní Má vlast Bedřicha Smetany. Obecní dům, kde se koncert koná, je místem, kde byla samostatnost nového státu vyhlášena a kde bylo v prvopočátku hlavní centrum státní moci. Nyní je sídlem právě Pražských symfoniků.

28.10.2017

Stavovské divadlo aplaudovalo Domingovi a Donu Giovannimu

Zaplněné hlediště Stavovského divadla v pátek večer vestoje aplaudovalo pěvci Plácidovi Domingovi, který do Prahy přijel dirigovat operu Don Giovanni. Světová premiéra díla Wolfganga Amadea Mozarta se konala na stejném místě před 230 lety. V mezinárodním obsazení pátečního představení se zaskvěla česká sopranistka Kateřina Kněžíková v roli zhrzené Giovanniho milenky Elviry.

27.10.2017

Nick Cave and The Bad Seeds v Praze: Nikdo nepochyboval, kdo je králem

Nick Cave and The Bad Seeds zavítali ve čtvrtek v rámci svého turné do Prahy na koncert do vysočanské O2 Areny. Nick i celá skupina dali do vystoupení všechno své umění, charisma a energii a nenechali nikoho na pochybách o tom, kdo je tu králem. Jediná výtka může zaznít směrem ke zvolenému prostoru. Obrovská a lidmi nabitá O2 Arena nenechala vyniknout intimní atmosféře nového alba Skeleton Tree ani dalších Caveových skladeb.

27.10.2017

První zájemci si prohlédli opravené Divadlo Na zábradlí

První zájemci z řad veřejnosti si v pátek v podvečer prohlédli zrekonstruované Divadlo Na zábradlí. Stalo se tak po roční přestávce, kdy scéna získala přestavbou atria především dvoupodlažní foyer a vstup do hlediště. Novou podobu mají i prostory pro diváky, kavárna, sociální zařízení, šatna a sedadla. Přišla i pražská primátorka Adriana Krnáčová; město opravu za 44 milionů korun financovalo.

27.10.2017

Romantický zážitek. Gott zazpívá na Svatomartinském plese na valtickém zámku

Vrcholná kulturní událost na Břeclavsku se již blíží. Jízdárna zámku ve Valticích hostí v sobotu 11. listopadu Svatomartinský ples. Hlavní hvězdou večera bude zpěvák Karel Gott.

27.10.2017

Thor divokýma maorskýma očima

/TRAILER/ Komiksový hrdina Thor zaštítěný společností Marvel dostal třetí samostatný film. A znovu do toho svým kladivem buší, co to dá. Tentokrát v asi nejbláznivějších kulisách, v jakých byl zatím k vidění.

27.10.2017

Hiphopoví Chaozz hlásí comeback

/VIDEOKLIP/ Patřili k prvním a zároveň nejúspěšnějším hiphopovým uskupením 90. let. Nyní se po 14 letech vrací na scénu. Zahrají v sobotu 28. října v pražském MeetFactory.

27.10.2017

OBRAZEM: Nick Cave odehrál svůj největší koncert v Česku

Fanoušci Nicka Cavea se dočkali. Slavný písničkář se představil se svou kapelou The Bad Seeds ve čtvrtek v pražské O2 areně. Šlo o jeho největší český koncert. Po obou stranách pódia byly nainstalovány velkoformátové projekce, takže ani diváci z posledních řad nepřišli o nic, co se na pódiu odehrávalo. A koncert stál ta to!

26.10.2017

František Černý slaví šest křížků druhým samostatným albem

/AUDIO/ Čím lepším může muzikant oslavit narozeniny, než novou deskou. Navíc deskou, která možná sama o sobě nemá žádné velké ambice, přesto je i pro posluchače mimořádně radostnou událostí. Nic naplat, jubilant František Černý – zpěvák, hudebník, skladatel, textař a dobrá duše skupiny Čechomor – prostě „umí“.

26.10.2017

Jsme v pohodě aneb Příběhy mužů a žen, kteří milují

Praha - Židovka Helena má tři děti lesbu, transse-xuála a sadomasochistu. Všichni tři nám ve hře Jsme v pohodě, která má dnes premiéru na jevišti Nové scény Národního divadla, popisují svůj bizarní životní příběh, představují komplikované osudy, prezentují šokující názory.

26.10.2017

Zpátky do dětství! Duo Uhlíř a Svěrák spolu slaví padesátku

/AUDIO/ Dvojice, která svou hudbou a texty ovlivnila několik generací, v sobotu oslaví společné půlstoletí dvěma koncerty v největší české areně.

26.10.2017

Zpěvák Voxel se představí společně s cimbálovkou

Po loňském společném turné s Pokáčem se zpěvák Voxel, vlastním jménem Václav Lebeda, rozhodl letošní turné uspořádat společně s cimbálovou muzikou.

25.10.2017

Zemřela legenda ze síně slávy. Fats Domino inspiroval český bigbít

Fats Domino, geniální pianista a zpěvák, dnes zemřel ve svých 89 letech v americké Louisianě. Současník Elvise Presleyho, nebo Chucka Berryho se stal jedním z prvních umělců, který byl uveden do Rokenrolové síně slávy. Jeho nesmrtelné rockové standardy se dočkaly tisíců cover verzí v řadě světových jazyků. Hráli je například Led Zeppelin, Randy Newman, nebo John Lennon.     

25.10.2017

Kdy jindy si hrát než na svém debutu, říká zpěvák kapely Mirai

/VIDEOKLIP/ Do jejich života jak osobního, tak uměleckého zasáhla krutá rána osudu. Po tragické nehodě, kvůli níž přišla o život manželka jednoho z nich, bubeníka Šimona Bílého, odsunula kapela Mirai plánované turné na jaro 2018. Podpoří jím debutové album Konnichiwa, které vyšlo jen před pár dny. Jeho koncertní křest ale muzikanti zachovali uskuteční se 31. října v pražském Lucerna Music Baru.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT