Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

4.1.2018

Držitel francouzských Grammy DJ Kungs vystoupí v Praze

Francouzský DJ a producent Kungs (vlastním jménem Valentin Brunel) se představí poprvé v České republice. Fanoušci jeho taneční hudby se mohou těšit na show v pražském Foru Karlín ve čtvrtek 29. března. Společně s ním vystoupí další tuzemští i zahraniční DJové.

4.1.2018

Odnikud: Film, který vyvolává otázky. Jak byste volili vy?

Kdyby se Fatih Akin před pár lety s herečkou Dianou Krugerovou v Cannes minul, nejspíš by filmový svět přišel o drama Odnikud. Ale ti dva se na jisté party potkali a Diana mladého filmaře vyzvala, ať pro ni napíše scénář. A tak vznikl film, který vyvolává otázky.

3.1.2018

Dámská jízda ze Špindlu sesadila Star Wars

/VIDEOKLIP/ Historie se opakuje. Před dvěma lety to byla zimní komedie Padesátka Vojty Kotka, která během svého druhého víkendu v kinech sesadila z čela návštěvnosti Hvězdné války. Na aktuální zbrusu nový díl Hvězdných válek, který vydělal ve světě už miliardu dolarů, si v českých kinech vyšlápla jiná zimní komedie - Špindl.

3.1.2018

Guns N' Roses, Robbie Williams i Rammstein. To byly hvězdné koncerty 2017

Guns N' Roses mají na kontě nejúspěšnější český koncert uplynulého roku. Do Letňan na ně přišlo skoro 50 tisíc lidí. Druhý skončil Robbie Williams. V hale uspěli především Depeche Mode a Rammstein.

3.1.2018

Dunkerk, To i Paddington: to byly filmové hity 2017

/ANKETA/ Britové za války, jak jsme je ještě neviděli, chladný Blade Runner i věčný optimista Paddington. Nemuseli se vám všichni líbit, ale jedno je jisté: vládli kinům 2017. Pojďme si je připomenout.

2.1.2018

Ve věku 70 let zemřel známý loutkář a režisér Karel Makonj

Dnes ráno zemřel po dlouhé nemoci režisér a teoretik loutkového divadla Karel Makonj, bylo mu 70 let. Oznámila to Katedra alternativního a loutkového divadla pražské DAMU, kde dlouhá léta působil. Předsedkyně českého střediska Mezinárodní loutkářské unie UNIMA Nina Malíková ho označila za divadelníka, který předešel svou dobu.

2.1.2018

Herec městského divadla Jakub Zedníček zahynul při dopravní nehodě

Sedmadvacetiletý herec Městského divadla Brno Jakub Zedníček zemřel v noci na prvního ledna při dopravní nehodě. Divadlo o tom informovalo v úterý dopoledne na svých facebookových stránkách.

2.1.2018

Václav Vorlíček: Táta mi říkal:"Prosím tě, kam na ty koniny chodíš?"

/ROZHOVOR/ Od časů, kdy slovy z titulku chválil mladého Václava Vorlíčka jeho otec, uplynulo více než padesát let a filmy známého režiséra se staly legendárními. On sám má nejradši komedii Pane, vy jste vdova!, zato Tři oříšky pro Popelku s ním ani nehnou.

2.1.2018

Producent Petr Macek: Láska k hudbě je silná emoce

/ROZHOVOR/ Klasická hudba hladí srdce a čistí duši. Tvrdí to oceněný kapelník a mostecký patriot Petr Macek.

1.1.2018

Novoroční koncert FOK nabídne Slovanské tance Antonína Dvořáka

V pražském Obecním domě se dnes uskuteční Novoroční koncert Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK. Zazní Slovanské tance Antonína Dvořáka. Orchestr povede dirigent Petr Vronský.

31.12.2017

Pražský koncert Collegia 1704 nabídl novodobou světovou premiéru

Silvestrovský koncert souboru barokní hudby Collegium 1704 dnes v zaplněném pražském Rudolfinu mimo jiné nabídl novodobou světovou premiéru Dixit Dominus a 2 cori neapolského varhaníka Leonarda Lea. Soubor pod vedením Václava Lukse také na pódiu pod emporou ozdobenou svícemi provedl díla dvou současníků Jana Dismase Zelenky a Johanna Sebastiana Bacha. Nadšené publikum odměnilo hudebníky i pěvce dlouhotrvajícím potleskem.

31.12.2017

Humor je kořením života, potvrzuje Jan Vaněček

/ROZHOVOR/ Příchod nového roku se většinou snažíme slavit zvesela a s humorem. Nad humorem se zamýšlí českokrumlovský spisovatel Jan Vaněček.

31.12.2017

Zdeněk Troška v Prostějově: Natáčení Čertovin bylo zázračné

/FOTOGALERIE/ Pozdní vánoční dárek dostali milovníci filmu, zejména pak českých pohádek v prostějovském kině. V pátek do něj totiž zavítal známý režisér Zdeněk Troška na předpremiéru své nejnovější pohádky Čertoviny.

30.12.2017

Pavla Dostálová z Lajny: Internetové seriály se vymykají televizní tvorbě

Internetový seriál Lajna, jehož tvůrci prozatím registrují téměř 1,5 milionu zhlédnutí, dává nahlédnout do svérázného hokejového prostředí. Kromě Jiřího Langmajera, Norberta Lichého či Zdeňka Piškuly ztvárnila jednu z rolí také sympatická herečka Pavla Dostálová.

30.12.2017

Divadlo Letí přinese v lednu čajový dýchánek i apokalypsu

Pražské Divadlo Letí uvede v lednu českou premiéru hry z pera první dámy britské dramatičky Caryl Churchillové s názvem Čaj a apokalypsa. Ve Vile Štvanice ji uvede 4. a 21. ledna. V inscenaci Martiny Schlegelové se představí Eva Holubová, Zuzana Kronerová, Zoja Oubramová a Eva Salzmannová, oznámila produkční Karolína Macáková.

29.12.2017

Klasika v roce 2018 nabídne známé festivaly i nové šéfdirigenty

Vedle vystoupení známých sólistů, jakým bude například 12. května v Praze koncert italského tenoristy Andrey Bocelliho, nabídne klasická hudba v roce 2018 v Česku známé festivaly i nové šéfdirigenty významných orchestrů. Změna čeká i Českou filharmonii (ČF), kterou po úmrtí Jiřího Bělohlávka povede Semjon Byčkov. Vyplývá to z informací zástupců orchestrů a organizátorů festivalů.

29.12.2017

Největší showman nabízí barevný koktejl hudby, tance a limonády

Pohádka pro dospělé. To je Největší showman, muzikál, jímž si Hugh Jackman splnil svůj sen. A teď za něj může dostat i Zlatý glóbus. Co si přát víc?

28.12.2017

Unikátní výstava malířského génia Zdeňka Koška jde do finále

/FOTOGALERIE/ Nebýt osudového zranění při domácím tělocviku, mohl tu s námi být dál významný malíř Zdeněk Košek, umělec se zkušeností se schizofrenií, rodák z Duchcova a bouřkolog, kterého počasí fascinovalo i inspirovalo k tvorbě.

28.12.2017

Žhavé novinky České televize: Vzteklina, Dabing Street i Inspektor Max

Od thrilleru přes situační komedii až po dramatizace reálných událostí jsou rozkročeny novinky České televize, které se postupně s příchodem nového roku objeví na obrazovce.

27.12.2017

Rok psa zahájí festival Songfest ve čtyřech českých městech

Šestnáctý ročník hudebního festivalu Songfest.cz odstartuje 14. února v Divadle Drak v Hradci Králové. Multikulturní akce se rozloučí se starým rokem a oslaví nový, který podle čínského lunárního kalendáře vstoupí do roku psa. Festival pořádá čínská zpěvačka Sung Feng-jün. Čínský rok psa začíná 16. února.

27.12.2017

Výstava Anděl Páně 2: rekvizity vyděsily uklízečku, ta zburcovala ostrahu

Chtěli byste nahlédnout do provoněné cukrárny z úspěšné pohádky Anděl Páně 2, prohlédnout si rekvizity, jež ve filmu účinkovaly? To a mnoho dalšího, včetně obléknutí do kostýmů anděla Petronela a čerta Uriáše, umožňuje až do konce března jedinečná výstava v krumlovských klášterech. Věrohodné rekvizity dokonce těsně před otevřením polekaly uklízečku, která způsobila poplach. 

27.12.2017

MeToo. Největší revoluce v Hollywoodu za 50 let

Série obvinění ze sexuálního obtěžování začala v říjnu a již stála kariéru řadu slavných osobností. Vedle amerických studií zasáhla také politiku a další oblasti veřej-ného života. A nejspíš ještě neskončila.

27.12.2017

Karlovarská knihovna láká dospívající čtenáře. Zatraktivnila své prostory

Stejně jako většina ostatních knihoven, potýká se i Krajská knihovna Karlovy Vary s problémem, jak přilákat nové čtenáře z řad dospívajících. 

27.12.2017

Pohádky o svátcích bodovaly. Úspěch měl Anděl Páně 2 i Nejlepší přítel

Rekordní tři miliony pro druhý díl Anděla Páně a více než dva miliony pro Nejlepšího přítele. Česká televize zažívala o Vánocích žně. Úspěšné byly i další filmy.

26.12.2017

Umění promění i telefonní budku, říká předsedkyně spolku Umění do Znojma

/ROZHOVOR/ Spolek Umění do Znojma připravuje v provozovně na rohu náměstí Republiky a Kollárovy ulice novou galerii. Peníze úspěšně sbírají i na internetu. Předsedkyně spolku Andrea Krejčí v rozhovoru mluví o konkrétní podobě vznikajícího projektu a dalších plánech.

26.12.2017

China Blue, Jan Cina i Bratři Ebenové. Ti všichni zavítají v lednu do DIODu

Lednový program v jihlavském divadle DIOD bude nabytý představeními i koncerty. Před vyprodaným sálem vystoupí Jan Cina, jihlavská kapela China Blue oslaví 15 let své existence a program zpestří Bratři Ebenové.

25.12.2017

Lidé si připomněli spisovatele a publicistu Karla Čapka

Kolem stovky lidí si připomnělo v pondělí v Praze na Vyšehradě spisovatele a publicistu Karla Čapka. Setkání se koná z iniciativy Společnosti bratří Čapků každoročně u Čapkova hrobu v den výročí jeho úmrtí. Spisovatel zemřel 25. prosince 1938.

25.12.2017

Pardubický Ideon hostí taneční akci Christmas Party. Přijede i Luca Gaeta

Pod záštitou legendárního elektronického festivalu Svojšice se pardubický Ideon den po Štedrém dnu promění na kulturní centrum, které bude hostit legendární taneční akci Christmas Party.

25.12.2017

Anděl Páně 2 je nejsledovanější pohádkou posledních patnácti let

Štědrovečerní pohádka Anděl Páně 2 se stala s více než třemi miliony diváků nejsledovanější pohádkou posledních patnácti let. Na prvním programu České televize ji včera večer zhlédly více než dvě třetiny všech, kteří se dívali na televizi.

24.12.2017

Sváteční zoo: básně mezi zvířaty i odpočinek u animovaného betlému

/VIDEO/ Dva hlasy pro Santu, víc než deset pro Ježíška. O tom, kdo nosí dárky, mají české děti ještě stále jasno. Alespoň to vyplývá z jejich odpovědí na archu v Hanáckém statku vyškovského zooparku. Jde o jednu z hříček, kterou si jeho pracovníci pro návštěvníky na několik následujících dnů připravili. Usedlostí znějí koledy, i ji ovládá pohodová atmosféra. Je sobota dopoledne a v areálu potřetí startuje program Sváteční zoo.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT