Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

6.10.2017

Blade Runner podruhé. Filmařsky je dokonalý, chybí mu však emoce

/TRAILER/ Je to už pětatřicet let, co na střeše domu dostihl robota Roye s touhou žít jeho osud. Hrál ho Rutger Hauer a bylo to strhující finále jedné z nejpůsobivějších sci-fi Blade Runner. Teď se replikanti vracejí.

6.10.2017

Vladimír Mišík: Byl jsem dobrej. S touhle knížkou souzním

/ROZHOVOR/ Zpěvák Vladimír Mišík letos zažil rok, na který jistě nezapomene. Oslavil sedmdesátiny, ale hlavně při natáčení dokumentu o svém životě nečekaně zjistil, že má na druhé straně Atlantiku řadu sourozenců, o nichž dosud neměl ani tušení. Nyní mu také nakladatelství Galén vydalo knihu rozhovorů Byl jsem dobrej, v níž za asistence novináře Ondřeje Bezra mapuje svůj barvitý život. 

AKTUALIZOVÁNO
6.10.2017

V Národním divadle se lidé naposledy rozloučili s hercem Janem Třískou

V deset hodin začalo v historické budově Národního divadla poslední rozloučení s hercem Janem Třískou. Mimořádný umělec tragicky zahynul 28. září ve věku 80 let. Divadlo bylo otevřeno od 9.30 hodin. Ceremoniál trval asi půl hodiny a zakončil ho sestřih z Třískových nejznámějších filmů, který vytvořil režisér Jan Svěrák. Následoval dlouhotrvající potlesk ve stoje. 

5.10.2017

Nový román Dana Browna, autora Šifry mistra Leonarda, vyjde česky v únoru

Začátkem února vyjde v češtině nový román spisovatele Dana Browna, autora slavné Šifry mistra Leonarda. Oznámilo to dnes nakladatelství Argo, které jeho knihy v Česku vydává. Ke slovu v knize opět přichází Robert Langdon, který se věnuje záhadám. Čtenář se s ním tentokrát setkávají v Guggenheimově muzeu v Bilbau.

5.10.2017

Intriky, vášně i zradu. To vše nabídne Verdiho Maškarní ples

Do historické budovy Národního divadla se vrací takřka po padesáti letech. Opera Giuseppe Verdiho Maškarní ples (Un ballo in maschera) je drama plné politických intrik, vášně a zrady. Okolnosti, jež provázely její zrod, odrážejí leccos z jejího obsahu.

5.10.2017

Alternativní Olomouc a Kaziměsti

Debutující český autor se pustil do náročného žánru městské fantasy. A rozhodně uspěl.

5.10.2017

VIDEO: Brian Johnson slaví 70 a vrátil se i na pódia. Zpíval s Muse i Plantem

/FOTOGALERIE/ - Od osmdesátých let se stal jeho „ječák“ charakteristický pro zvuk jedné z nejslavnějších rockových kapel, AC/DC. Loni přestal vystupovat kvůli strachu ze ztráty sluchu. Nyní už se na pódiu sem tam objeví. Dnes slaví sedmdesátiny.

AKTUALIZOVÁNO
5.10.2017

Veřejnost a herci se rozloučili s Květou Fialovou – připili jí šampaňským

Důstojné, dojemné, ale i vtipné bylo včera v pražském Divadle ABC poslední rozloučení s divadelní, filmovou a televizní herečkou Květou Fialovou, která zemřela 26. září ve věku osmaosmdesáti let. Ač neměla ráda pohřby a ten vlastní toužila mít bez obřadu, došlo aspoň v závěru hodinového tryzny – jak si naopak přála – na šampaňské, kterým si její kolegové a přátelé na jevišti připili.

5.10.2017

Signal festival v Praze nabídne pět show na Ludmile

/INFOGRAFIKA/ Pátý ročník světelné události roku nabídne dvě trasy a 22 instalací. Na oslavu výročí kostel sv. Ludmily ozáří videomappingy všech uplynulých ročníků. Příští týden od pátku do neděle se Praha rozsvítí. Půlkulaté výročí Signal festivalu slibuje spoustu novinek. Jednou z nich jsou dvě trasy, na kterých diváci objeví světelné instalace. 

5.10.2017

Nekonečný potlesk v Uffu. The Tap Tap uhranuli diváky

Trutnovské Společenské centrum Uffo jako první po Praze a Táboře hostilo divadelní inscenaci Nefňuka. Unikátní projekt představili hendikepovaní umělci ze skupiny The Tap Tap.

4.10.2017

Ve věku 75 let zemřel Vladimír Renčín. Karikaturistu skolila vážná nemoc

Jeden z nejzajímavějších a nejvýraznějších českých karikaturistů, Vladimír Renčín, ve středu zemřel. Do ústraní se uchýlil před třemi lety; tehdy přestal kvůli vážné nemoci kreslit své vtipy do deníku Právo. 

4.10.2017

Noc divadel popáté zapojí divadla z celé ČR, cílí na mladé

Třetí listopadová sobota bude tradičně patřit Noci divadel, která letos oslaví pět let existence. V sobotu 18. listopadu tak opět ožijí scény z celé republiky, které během odpoledních a večerních hodin připraví přes 500 představení, nočních prohlídek, divadelních dílen či diskusí s herci, scénografy či režiséry. Akce budou přístupné zdarma nebo za symbolické vstupné, sdělila mluvčí akce Eliška Míkovcová.

4.10.2017

Rapper El Nino chtěl šokovat. S Evou Pilarovou oslavuje v nové písni Brno

/VIDEO/ Rapper El Nino ve spolupráci s Evou Pilarovou natočil videoklip k nové písni Brno. Rapper z Mikulova chtěl městu vyjádřit úctu. Ke spolupráci přizval také herce Bolka Polívku nebo Miroslava Donutila.

4.10.2017

Nicole Kidman, Diane Kruger i Colin Farrell: začíná Be2Can

/TRAILER/ Čtverec. Ironický snímek švédského provokatéra Rubena Östlunda dnes v Lucerně otevře tradiční přehlídku prestižních festivalových snímků Be2Can.

4.10.2017

Česká televize točí baladu podle Stránského

Herec David Švehlík ztvární pilota Emila Malíka ve filmu Balada o pilotovi, který začala v pondělí natáčet Česká televize podle scénáře Jiřího Stránského. Na obrazovkách by se měl objevit na podzim příštího roku.

4.10.2017

Imodium mají Element – vyjedou s ním i na turné

Číslovka pět symbolicky provází nové album rockové kapely Imodium – nejen, že jde v pořadí o její pátý studiový počin, leitmotivem celé nahrávky je fenomén čtyř základních živlů a pátého, pomyslného spiritu. Proto také nese příznačný název Element – bodejť by ne, když je navíc frontman skupiny Thom fanoušek Bessonova filmu Pátý element.

3.10.2017

Spalovač mrtvol i Marlene Ditrich. Setkání přízraků na divadelních prknech

Úlisný Spalovač mrtvol, sexy hvězda Marlene Ditrich, nacista Adolf Eichman a navrch Čapkova Dášenka. Tuhle bizarní sešlost, z níž jde mráz po zádech, nabídne už za měsíc přehlídka Ostrava v Praze. Mezi 4. a 8. listopadem nabídne to nejlepší z ostravské divadelní scény, která na sebe několik let strhává zaslouženou pozornost.

3.10.2017

VIDEO: Royal Moscow Ballet zatančí v České republice Labutí jezero

Praha a Ostrava bude v prosinci svědkem špičkového baletního představení v podání předního světového souboru Royal Moscow Ballet. Ten v termínu 2. prosince v Multifunkční aule Gong v Ostravě a 6. prosince v Kongresovém centru Praha představí snad nejslavnější balet světa - Labutí jezero. Na hudbu Petra Iljiče Čajkovského zatančí přední ruští baletní umělci tradiční choreografii, vyprávějící příběh o zakleté princezně Odettě a statečném princi Siegfriedovi. Vstupenky na představení jsou již v prodeji v síti Ticketportal.

3.10.2017

Petra Janů: Chci, aby mě život ještě bavil, aby měl náboj

Po devíti letech od poslední studiové desky Kouzlo přichází Petra Janů s novinkou nazvanou Blázni. Nahrála ji v doprovodu skupiny Amsterdam, s níž už za pár dní vyrazí na koncertní turné.

3.10.2017

Národní knihovna vydražila v Londýně vzácný rukopis. Zaplatila za něj 148 tisíc

Národní knihovna vydražila na aukci v Londýně vzácné rukopisné bohemikum z roku 1655. Za motlitební knihu, která sloužila také jako památník, zaplatila 148 tisíc korun. Informovala o tom dnes mluvčí knihovny Irena Maňáková.

3.10.2017

Vertigo oslaví patnáct let na scéně. Pogratuluje i Dusilová

/VIDEOKLIP/ Jedna z nejoriginálnějších česko-slovenských hudebních skupin Vertigo oslaví již zítra 15 let své existence velkým koncertem v pražském Divadle Archa.

3.10.2017

Oživování klasiky. Letos znovu vyšli Beatles i Lucie. A chystá se Traband

Rok 2017 byl štědrý na reedice slavných desek. V novém kabátě vyšla klasika od Beatles i Lucie. Fanoušci doslova jakéhokoli žánru mají letos žně. A platí to i pro milovníky kapel, které se rozpadly před desítkami let. Jak je to možné? Hudební průmysl znovu objevil vinylové desky a díky nim opětovně vydává nahrávky let dávno minulých. 

3.10.2017

Týden knihoven nabídne prohlídku nepřístupných míst i pasování prvňáků

Prohlídky jinak nepřístupných míst nebo odpuštění registračního poplatku. Na to se mohou těšit návštěvníci brněnských knihoven, které tento týden hostí už jednadvacátý ročník celorepublikového Týdne knihoven.

AKTUALIZOVÁNO
2.10.2017

Zemřel Tom Petty, spoluhráč Harrisona i Dylana

Ve svých 66 letech zemřel lídr skupiny Heartbreakers, rocker Tom Petty. V pondělí byl ve svém domě nalezen v bezvědomí a nedýchal. Záchranka ho urychleně převezla do nemocnice, kde následně zemřel. 

2.10.2017

Vzniká největší mural art v České republice

Řidičům D1 se naskytl přes svátky u Humpolce nevšední výhled: desítka mural artistů dnem i nocí pracuje na ploše 1 625 m2 industriální developerské haly CTPark Humpolec.

2.10.2017

OBRAZEM: Rytířské slavnosti Křivoklání trhaly rekordy v návštěvnosti

Obec v obležení stovek aut a davů lidí proudících jediným směrem – na hrad. To byla na Křivoklátě realita posledního zářijového víkendu. Tisíce lidí na hrad Křivoklát mířily z jediného důvodu. Chtěli si užít Křivoklání, tradiční rytířské slavnosti, které se letos konaly už po třiadvacáté. Jenže právě enormní počet návštěvníků, kteří doslova zaplnili celé spodní nádvoří hradu i přístupové cesty způsobil, že nabízený program si příliš vychutnat nešlo.

2.10.2017

Herečka Anna Fialová: Dělat si ze sebe legraci mi pomáhá přežít

/ROZHOVOR/ Výraznou okatou herečku Annu Fialovou zaznamenali diváci poprvé ve filmu Román pro ženy, kde si jako osmiletá zahrála dceru jedné z hlavních hrdinek. V roce 2008 na sebe upozornila v pohádce Kouzla králů, o pět let později pak přišla na řadu role ve filmu Bella Mia. Aktuálně se objevuje na televizních obrazovkách ve druhé řadě seriálu První republika i na divadelních prknech Divadla Kalich a Stavovského divadla.

2.10.2017

Jak změřit vůli žít?

/TRAILER/ Wind River. Kraj sněhu, kde není radno běhat naboso. Hrdina pozoruhodného stejnojmenného filmu, který letos vyhrál diváckou cenu karlovarského festivalu a jehož ztvárnil Jeremy Renner, to zatraceně dobře ví.

2.10.2017

Koncertní sezona: V říjnu dorazí Morricone, Cave, Hensley i Sweet

Koncertní sezona je rozjetá a posluchače čeká spousta zajímavých zahraničních i tuzemských akcí.

1.10.2017

Na Chrudim mám nádherné vzpomínky, říká před koncertem písničkář Klus

Jedna z nejvýraznějších tváří české hudební scény Tomáš Klus zavítá v pátek 10. listopadu do Chrudimi. V rámci svého Recyklus Tour vystoupí se svou Cílovou skupinu na koncertě ve sportovní hale.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT