Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

7.12.2017

Ženy se nervově hroutí na Fidlovačce

Kombinací romantiky, humoru, silných postav, nádherných melodií, hereckých a pěveckých příležitostí je novinka pražského Divadla Na Fidlovačce muzikál Ženy na pokraji nervového zhroucení. Na motivy filmu Pedra Almodóvara jej s herci nastudovala režisérka Kateřina Dušková. Premiéra se uskuteční právě dnes.

7.12.2017

Náprstkovo muzeum nabídne výstavu s názvem Indiáni

Výstava s názvem Indiáni, kterou v pátek zahájí v Náprstkově muzeu v Praze, zavede návštěvníky za původními obyvateli severu i jihu Ameriky. Zájemci si tak do září příštího roku mohou prohlédnout výrobky z mrožích klů z Arktidy i nádobku na moč, kterou si umývaly vlasy ženy na jihu amerického kontinentu. Výstava nabídne 1200 sbírkových předmětů, z toho 500 ze soukromých sbírek, informovala dnes novináře ředitelka Náprstkova muzea Eva Dittertová.

6.12.2017

Prosinec přinese hlavně tuzemské koncerty

Poslední měsíc letošního roku si můžete zpestřit koncerty řady významných kapel. Ze zahraničních hvězd se představí HIM, Scorpions, Royal Republic nebo bývalá zpěvačka Nightwish Tarja.

6.12.2017

Alzheimer s nadhledem: Ungelt uvádí hru rakouského dramatika

Herci Jana Štěpánková, František Němec a Ondřej Novák se představí v inscenaci hry současného rakouského dramatika Felixe Mitterera Pardál, kterou s nimi v pražském Divadle Ungelt připravil režisér Ladislav Smoček. Premiéra se uskuteční už dnes.

5.12.2017

Mňága a Žďorp slaví třicetiny. Pokřtí zpěvník i vinyl

Dechy, silné, někdy ženské vokály v jinak čistě pánské kapele, působivé melodické refrény. To dělá Mňágu a Žďorp jednou z nejoblíbenějších českých kapel. Letos slaví 30 let na scéně a oslava kulatin přinese hned tři křty: desky Třínohý pes, reedici první desky Made in Valmez na vinylu a zpěvníku.

5.12.2017

Eva Pilarová: V tomto životě se nenašla síla, která by mě naučila couvat

/ROZHOVOR/ Zpěvačka Eva Pilarová volného času nemá nazbyt. Koncerty, televize, rozhlas a v posledních letech i fotografování ji řadí mezi nejzaměstnanější české umělce vůbec. I přesto, že letos oslavila osmasedmdesátiny, má elánu na rozdávání. Se svou kapelou neúnavně pendluje za svými fanoušky. Napříč republikou i věkovým spektrem. Prahu, kde trvale bydlí řadu let, pravidelně střídá s Brnem, v němž má rodinu a stále častěji tráví čas se svým mužem na chalupě na Kokořínsku. Aby toho nebylo málo, spisuje svou autobiografii. 

DOTYK.CZ
5.12.2017

Startuje seriál Soumrak templářů. V Česku natočené dílo překonalo ohnivou zkázu

Je několik vysvětlení, proč pátek třináctého bývá považován za nešťastný den. Jedním z nich je pád templářského řádu, jehož zkáza započala v pátek 13. října roku 1307. Událost se stala vděčným zdrojem legend i historických statí. Ve středu 6. prosince má svou světovou premiéru nový americký desetidílný seriál Knightfall (v češtině poběží pod názvem Soumrak templářů), který ony legendy i skutečnost opět připomene.

4.12.2017

Igor Chmela: Když chcete v lidech probudit skutečný smích, potřebujete odvahu

/ROZHOVOR/ Většina diváků zná Igora Chmelu jako oblíbeného herce i pohotového improvizátora, který nemá problém si sám ze sebe udělat legraci. Přesto nepatří mezi umělce, kteří by milovali rozhovory. Působí introvertně, což je v záplavě exhibujících sebevědomých hvězd, připravených vyjádřit se kdykoliv k čemukoliv, vlastně velmi úlevné.

4.12.2017

Uměleckoprůmyslové muzeum v novém kabátě: mezi tradicí, modernou a kempem

Čistotou, světlem a novým příslibem. Tím voní Uměleckoprůmyslové muzeum, které po rekonstrukci získalo větší vnitřní prostor a kromě výstav se teď otvírá i dílnám a dalším aktivitám, třeba józe.

3.12.2017

Skupina Laura a její tygři pokřtila v Zoo Praha Bulata a Wanitu. Tygří mláďata

Skupina Laura a její tygři dnes v Zoo Praha pokřtila sedmitýdenní mláďata tygrů malajských. Sameček dostal jméno Bulan, které v malajštině znamená Měsíc, zatímco samička byla pokřtěna jako Wanita, tedy Žena. „Neperte se a množte se!“ popřáli jim členové kapely.

3.12.2017

Kapela Wohnout brázdí bez proudu divadla

Na příští rok chystají Wohnout novou desku. Vypustili z ní už první ukázku, song s Laczem Déczim Hudba léčí. Na koncertech je fanoušci nyní mohou slyšet akusticky.

AKTUALIZOVÁNO
3.12.2017

Nedělní koncert Scorpions v Ostravě byl zrušen, onemocněl zpěvák Klaus Meine

Zklamání zažili fanoušci německé metalové legendy Scorpions, která měla zahrát v neděli večer v Ostravar Aréně. Několik hodin před koncertem se dozvěděli, že vystoupení bylo odvoláno. Vstupenky zůstávají v platnosti, náhradní termín bude oznámen.

3.12.2017

České celebrity nabídnou své oblečení, peníze půjdou i do Kambodže

Bezpečné porody v chudých oblastech Kambodže nebo činnost organizace na ochranu lidských práv Amnesty International podpoří výtěžek vánočního charitativního bazaru, kterého se dnes v Praze v budově Divadelní akademie múzických umění zúčastní na 40 osobností českého showbusinessu. Za symbolické částky nabídnou kousky ze svých šatníků, knihoven či kuchyní, ke koupi bude také účast na natáčení filmu Jiřího Mádla nebo soukromá prohlídka zákulisí na vánočním koncertu Lucie Bílé.

AKTUALIZOVÁNO
3.12.2017

OBRAZEM: Zimní Masters of Rock ve Zlíně

V sobotu 2. prosince 2017 se ve zlínské hale Euronics konal zimní Masters of Rock. Letošní ročník byl nabitý hvězdami a legendami. 

2.12.2017

Výstava ve Slavkově připomíná výstavbu pomníku bývalého prezidenta

/FOTOGALERIE/ Od vybudování pomníku prvnímu československému prezidentu Tomáši Garriguu Masarykovi v prostoru mezi zámkem a radnicí ve Slavkově u Brna uplynulo devadesát let. Jeho slavnostní odhalení v neděli 14. srpna 1927 patřilo k nejvýznamnějším kulturním akcím, které se v meziválečném Slavkově udály.

2.12.2017

Tanečníci z ostravského ghetta jsou mistry světa!

/DENÍK SLEDUJE/ Romští hoši ze zadního Přívozu doslova excelovali v Liberci na WADF World Dance Championship 2017. Hip hop, electro boogie, breakdance, v tom byli nejlepší ze všech.

2.12.2017

Ringo Starr zavítá příští rok do Prahy. Bude hrát i z desky Give More Love?

Praha /VIDEO/ - Zatímco jeho jediný přeživší kolega Paul McCartney se představil v Praze loni. Ringo Starr přijede příští rok.

2.12.2017

Miroslav Kumžák: Film? Hezké. Ale na divadelních prknech je to něco jiného

/ROZHOVOR/ Divadelní soubor v Rynárci oslaví v příštím kalendářním roce svou třicátou sezonu. Herec a režisér ochotnického divadla Miroslav Kumžák, který v roce 1988 stál u zrodu zmíněného souboru, zavzpomínal mimo jiné právě na začátky na rynáreckých divadelních prknech.

2.12.2017

OBRAZEM: Advent v Hradci zahájil Vánoční koncert

Sváteční adventní období v Jindřichově Hradci odstartoval tradiční Vánoční koncert, který se uskutečnil v sále kulturního domu Střelnice.

2.12.2017

Pánský klub, mj. se slabostí pro pračky

/VIDEO/ Legendární čeští zpěváci a herci pod taktovkou světoznámého skladatele Tomáše Kympla vydávají album Pánský klub.

1.12.2017

Fleksible si podalo ruku s Deníkem, společně si zazpívají koledy

Šumperská kapela Fleksible vznikla teprve před šesti lety, ale už se dostává do povědomí za hranice regionu. Letošní úspěšnou sezonu završí křestem svého nového alba.

1.12.2017

Nešťastně sestavené Kvarteto

Zkušený divadelník Miroslav Krobot, svého času vůdčí osobnost Dejvického divadla, vkročil už podruhé do filmové sféry. Po Díře u Hanušovic, jež zachycovala náladu zapomenuté obce v jesenickém podhůří, nahlíží do prostředí olomoucké intelektuální partičky.

30.11.2017

Na aukci v Česku byl poprvé prodán obraz od Ajvazovského

Obraz ruského malíře Ivana Ajvazovského Bouře na moři se dnes na aukci v Praze prodal za 18,6 milionu korun včetně aukční přirážky. Jde o dosud nejvyšší cenu za dílo tohoto malíře dosaženou na českém trhu. ČTK to sdělila Jana Bryndová z galerie Arthouse Hejtmánek, která dražbu pořádala.

30.11.2017

Růžová láska stříknutá černou. To jsou příběhy o AIDS na filmovém plátně

Vyhaslé oči, hubená těla a láska do posledního dechu. To spojuje hrdiny filmů, jejichž tvůrci vyprávějí příběhy o AIDS. Strhujícím způsobem zaznamenává tento problém nově i film 120 BPM. Robin Vampillo představil svých 120 BPM (volně 120 tepů za minutu) letos v Cannes a právem vzbudil pozornost. 

29.11.2017

Kapela Mirai natočila klip ve Frýdku-Místku pro zesnulou manželku bubeníka

/VIDEO/ Emotivní videoklip k písni Anděl, která je součástí alba Konnichiwa, vydala kapela Mirai. Natáčelo se ve Frýdku-Místku, a to i v noci.  

29.11.2017

Natalie Imbruglia přiveze hity i akustické cover verze

/VIDEOKLIP/ Zpěvačka o sobě dala naposledy vědět albem Male (2015), které je složeno z cover verzí původně čistě mužských singlů.

29.11.2017

Hudební podzim obohatily tři výrazné zpěvačky

/VIDEOKLIP/ Nové desky vydaly slavné interpretky Björk a Charlotte Gainsbourgová. Fever Ray si odbyla sólovou prvotinu.

29.11.2017

Výstava Kintery v Rudolfinu má 120 tisíc diváků a ještě pokračuje

Výstava Krištofa Kintery v Galerii Rudolfinum v Praze překonala hranici 120 tisíc návštěvníků a už měsíc před svým koncem se stala divácky nejúspěšnější výstavou v Česku za poslední čtyři roky. Důležitým aspektem ale může být fakt, že výstava je díky sponzorovi přístupná zdarma. Pořadatelé ji prodloužili do 27. prosince. Údaje o návštěvnosti dnes řekl kurátor galerie David Korecký.

AKTUALIZOVÁNO
28.11.2017

Skupina Kabát vrátila Slavíka. Kvůli tomu, že Ortelu nezapočítali hlasy

Skupina Kabát vrací Českého slavíka pořádající agentuře. Pokud doloží skutečné počty hlasů pro Ortel a Kabát jich bude mít více, přijme cenu zpět. 

28.11.2017

Jíst, pít, milovat: Italové na plátně

Manželka a manžel. Tato dvojice odstartuje ve stejnojmenném filmu MittelCinemaFest, přehlídku italského filmu, jež začíná zítra v Lucerně. Pátý ročník zahrne kromě Prahy i Ostravu a Brno a nabídne to nejlepší z italské produkce.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT