Radost střídá rozčarování. Obyvatelé z Aloisiny výšiny na Králově Háji v Liberci se po letech dočkali rekonstrukce důležité komunikace, ale…
V pondělí v deset hodin dopoledne nebylo na stavbě ani živáčka. Silnice je z velké části vyfrézovaná, všude značky se zákazem vjezdu a zákazem stání už od 13. srpna, ale jinak naprostý klid.

„Co byste chtěla v pondělí. To je přece normální. Možná se tu začne něco dít až odpoledne," sdělili Deníku dělníci, kteří jen o kousek dál pracovali na jiné zakázce.
Liberečanům to tedy normální nepřipadá. „Češi by se měli začít učit od Holanďanů. Za deset let, co jsem tam, jsem nepotkal na silnicích tolik děr jako za týden dovolené v Liberci. Byl jsem svědkem, že se předělávala silnice asi půl kilometru dlouhá v centru města. Doba trvání celé stavby,
a to s likvidací původní vozovky, až po finální otevření hotové komunikace, byla pouhé tři dny. Ono se tam totiž pracovalo 24 hodin v kuse po celé tři dny, a to byl víkend, prosím," vylíčil nedávno Deníku Miroslav Hrůza z Liberce, který žije a pracuje v Holandsku.

Probíhá rekonstrukce inženýrských sítí
a komunikace. Vedle výměny potrubí a dalšího vedení dojde také k obnovení povrchu silnice
a chodníků.
Zuzana Minstrová, mluvčí MML

Zadavatelem akce za více než 17 milionů korun bez DPH je Město Liberec, které je majitelem komunikace Aloisina výšina. „Práce probíhají tak, že město nejprve odstraní frézováním vrstvu asfaltu, následně sem postupně nastoupí jednotliví síťaři, kteří vymění, co je potřeba. Koberce zajistí firma Strabag," informovala mluvčí magistrátu Zuzana Minstrová.

Deník se zajel na místo znovu podívat v pondělí ve dvě odpoledne, stále pusto. „Vypadá to přinejmenším divně. Zbytečné prostoje, zkrátil bych jim termíny," okomentoval situaci starší muž, jenž si nepřál zveřejnit jméno. První část rekonstrukce by měla být dokončena příští rok. Stávající dopravní omezení potrvají do konce listopadu. „Jde o tzv. sdruženou investici. Vlastníci inženýrských sítí se finančně podílejí na celé rekonstrukci," dodala Minstrová.