Vlak jedoucí na Tanvald se na zdejším přejezdu zabezpečným signalizačním zařízením, srazil s osobním automobilem Renault Thalia. Jeho tříčlenná posádka se podruhé narodila, silný náraz mnohatunového kolosu totiž auto odhodil o několik metrů dál mimo silnici. Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala se jednalo o přejezd bez závor.

„Posádky na místě ošetřili tři lehce zraněné lidi z auta a následně je převezli do liberecké nemocnice," informovala krátce po nehodě mluvčí záchranné služby Lenka Markovičová.


Vinikem železniční srážky je podle informací policie právě řidič automobilu. „Na přejezd vjel ve chvíli, kdy světelné signalizační zařízení bylo v provozu a upozorňovalo na příjezd vlaku," uvedla mluvčí krajské policie Vlasta Suchánková.

Nehoda si vyžádala příjezd profesionálních a drážních hasičů. „Nikdo z posádky nebyl zaklíněný, nebylo tedy nutné použít vyprošťovací zařízení. Pomohli jsme s ošetřováním zraněných, provedli protipožádní opatření a řídili dopravu," sdělila mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová.

Omezení silniční a železniční dopravy skončilo krátce před půl jednou odpoledne. „Na trati vznikla škoda za sto tisíc korun, na autě za patnáct tisíc," doplnil Drápal.