Existují totiž plány, podle kterých tam má vyrůst moderní průmyslová zóna pro drobné živnostníky. Projekt s názvem „Business aréna Česká Lípa Dobranov" nechal vypracovat majitel pozemků a podnikatel Martin Bílek.

Místním se záměr líbí a také se o něj aktivně zajímají. „V každém případě by to tam konečně vypadalo slušně a ne jako v džungli. Nehledě na to, že tam lidé ani nemohou kvůli všemožným zákazům chodit. Určitě by to nepřineslo nic špatného," říká předseda osadního výboru Českolipsko Vítězslav Neumann.

Hledají někoho, kdo to zaplatí

Zda se plány z papíru promění v Dobranově ve skutečnost, ale závisí na případném zájemci. Bílek, jako jednatel společnosti Prodeca, která s developerskými projekty obchoduje, jej nabízí prostřednictvím realitní kanceláře.

„Máme zprostředkovatelskou smlouvu na prodej a hledáme vhodného investora," potvrdila Deníku jednatelka liberecké společnosti Diskont reality Iveta Laurinová. Jestli je součástí nabídky jen prodej samotného projektu nebo i pozemků, které Bílek vlastní od roku 2005, není zřejmé. Podnikatele se totiž redakci prozatím nepodařilo kontaktovat.

Areál bývalého kravína v Dobranově by se v budoucnu mohl proměnit v moderní průmyslové centrum.

Plány na podnikatelskou arénu počítají s pěti halovými objekty a jednou administrativní budovou na ploše zhruba 34 000 metrů čtverečních. Prostory mají sloužit k výrobě nebo i skladování materiálů s možností drobného showroomu pro jednotlivé podnikatele. Oplocený areál by měla navíc zabezpečit hlídací služba.

Katastrofální silnici řeší radnice

V souvislosti s projektem, který je dostupný na internetu, lidé z Dobranova také hojně diskutují na téma rozbité silnice vedoucí podél kravína. „Budou ji využívat soukromníci, a proto se neopravuje. Nebo jak to tedy bude," ptají se lidé na sociální síti facebook. „Je nám neustále vysvětlováno, že silnice patří několika majitelům, a proto ji nelze opravit," tvrdí Neumann.

To potvrzuje i českolipská mluvčí Kristýna Brožová. „Vlastníkem největší části silnice je stát. Město Česká Lípa se ji snaží dostat do svého vlastnictví, ale k tomu může dojít až po majetkovém vyrovnání jednotlivých úřadů," vysvětluje Brožová.

Areál bývalého kravína v Dobranově by se v budoucnu mohl proměnit v moderní průmyslové centrum.