Zlákat se jí nechala také slečna Iveta z Liberce. Bohužel si vybrala špatný salón. „Za námi přišla až ve chvíli, kdy už měla na břiše černé modřiny a boláky od popálení, okamžitě jsem ji poslala k lékaři," vypráví provozní z kosmetického studia v centru Liberce Petra Jiránková.

Touha po dokonalém těle vhání převážně ženy bohužel i do náručí amatérů. „Odbornost je při přístrojovém hubnutí hrozně důležitá stejně jako kvalitní přístroje. A u kryolipolýzy nelze opomíjet tzv. ochranné membrány. Ty jsou ale poměrně drahé a tak je některé salóny nepoužívají vůbec nebo jednu použijí na několik klientek. Sama jsem si mapovala terén, tak vím, jak to chodí," tvrdí Jiránková.

Jak dodala, salón, kde pracuje, kontrolují hygienici minimálně jednou ročně. „Nic netajíme, ale kdybychom chtěli, tak některé metody, které tu provádíme, bez problémů ututláme, což se děje jinde a já se to nebojím říct. Proto pak dochází k problémům jako u slečny Ivety. Podnikání načerno by měl potírat živnostenský úřad a další odpovědní, obzvlášť když jde o zdraví lidí," míní Jiránková.

Zázraky se nekonají

Pomineme-li určitá rizika, co se přístrojového hubnutí týká, pak je tu fakt, že ani přístroje nejsou samospásné.

„Jestli si někdo myslí, že bude podstupovat například zmiňovanou kryolipolýzu a do toho se bude cpát hamburgery a hranolkami v domnění, že i přesto zhubne, tak to je nesmysl," vzkazuje kosmetička Veronika Kalinová z Hrádku nad Nisou.

KryolipolýzaCílené ochlazení podkožního tuku způsobí narušení obalu tukových buněk a tím jejich poškození. Pomocí přirozeného buněčného procesu, apoptózy, dojde ke zničení takové narušené buňky a ta je poté pomocí lymfatického systému z těla odvedena. Metoda zabírá hlavně na břiše, bocích nebo vnitřních stehnech.