Jiří Teubner se dopoledne vracel se svým kamionem přes Kamenický Šenov z Hamburku. V kopci od šenovské základní školy směrem na Prácheň ale zůstal viset kvůli sněhovým jazykům a při manévrování sjel s kamionem do příkopu.

„Bezpečně jsme projeli celé Německo a když už jsme kousek od domova, který máme v Chrastavě, tak se nám stane tohle," lamentoval mladý řidič. V půlce kopce musel několik hodin čekat na pomoc. „Jednak mě někdo musí vytáhnout a také silničáři musí posypat kopec. Prý ale nejdřív jeli na Šébr," říkal Jiří Teubner.

Ucpaný Šenov a Šébr

Kvůli němu a jeho kamionu policie část hlavní silnice I/13 úplně uzavřela a veškerá doprava musela projíždět centrem Kamenického Šenova. Jenže také tam o chvíli později zůstal viset další kamion a dodávka na letních pneumatikách a provoz zkolaboval i tady.

Nejhorší situace byla na kopci Šébr nad Svorem. Už kolem 11. hodiny dopoledne se  tu začaly vytvářet několikakilometrové fronty kamionů i osobních aut v obou směrech. Bylo vidět, že sněhová vánice zaskočila řadu řidičů – desítky osobních aut tu v nebezpečném úseku bezzubě manévrovaly na letních gumách.
Hlavně v okolí Dubé a částečně i v oblasti mezi Doksy a Mimoní v sobotu padaly stromy na silnice.

Hasiči z Českolipska měli za sobotu celkem 27 zásahů, z toho sedmnáctkrát vyjížděli odstraňovat popadané stromy, nejvíc z celého Libereckého kraje. „Stromy nebo velké větve neudržely zátěž sněhu a padaly částečně do vozovky nebo úplně uzavřely silnice," uvedl Boleslav Lang z Hasičského záchranného sboru v České Lípě.

Sníh okleštil i běžný život na Českolipsku. V Novém Boru muselo město například podstatně zkrátit oslavy, které plánovalo k otevření Horových sadů.