„Nemají vaše „technické" velký zametací vůz? Ten by nám hodně pomohl. Silnice jsou plné vyplaveného štěrku," reagoval včera časně ráno na nabídku pomoci od jabloneckého magistrátu starosta Frýdlantu Dan Ramzer. Srážky zde totiž nestačila pobrat místní kanalizace a na ulicích bylo rázem vody až po kolena. Obrázky neštěstí ostatně začaly zaplavovat sociální sítě hned vzápětí.

Do Frýdlantu tak už v osm hodin ráno vyrazil vůz Technických služeb. „Jsme dohodnuti na zapůjčení techniky po nezbytně dlouhou dobu," vysvětlil náměstek primátora Miloš Vele. Dodal také, že pomoc v krizové situaci byla ze strany Jablonce samozřejmostí.

BOUŘKU PŘEČKAL JABLONEC BEZ VĚTŠÍCH ŠKOD

Noční přívalový déšť však zasáhl i samotný Jablonec, i když v menším měřítku. Naplaveniny se vyskytovaly pouze v ulicích Letohradská, Pod Kynastem, U staré lípy, v Průběžné kolem přehrady a na Podhorské a přilehlých komunikacích. „Situaci v Jablonci jsme bez problémů schopni zvládnout s naší další technikou," informoval ředitel Technických služeb města Jablonce, Milan Nožička.

Nejvíce však déšť a nárazový vítr zaměstnal tradičně hasiče. „Čerpání prováděli například ve Frýdlantu v ulici Jiráskova, kde voda zatopila elektrické rozvody ve sklepě. Voda do domů se dostávala ve Frýdlantu také v ulici Zahradní," informovala tisková mluvčí krajských hasičů Zdenka Štrauchová. Mimo to však vyjížděly jednotky také na Hrádecko, kde odstraňovaly především popadané stromy.