„Vůbec neplatí, že extrémní vedra až ke čtyřicítkám lidi odrazují. Naopak mi přijde, že právě na čtyřicítky spousta z nich čeká, zatímco při pětadvaceti stupních nepřijdou. Poslední dva horké víkendy byly doslova našlapané. Jen předminulou neděli dorazilo dvanáct set lidí – zatím nejvíc," řekl Deníku Libor Kochánek, správce městského koupaliště v Železném Brodě, které je na Jablonecku jasně největší a nejnavštěvovanější.

Nejlepší sezona za dlouhá léta

A vzhledem k dosavadní příznivé předpovědi počasí na zbytek srpna a začátek září je už takřka jisté, že loňských 13500 návštěvníků za celou sezonu se letos podaří překonat.

„S klidem můžu říct, že letošní sezona je nejlepší, jakou jsem jako správce koupaliště za celých devět let zažil. Pořád je teplo a když už prší, tak jen v noci," komentoval Libor Kochánek, který před dvěma lety mluvil naopak o nejhorším létě za jeho působení.

Tanvald konečně bez problémů

Obdobně jsou na tom i další městská koupaliště. Například v Tanvaldu.

„Zatím nemůžu sdělit přesná čísla, ale lidí chodí oproti předešlým sezonám opravdu hodně. Řádově přišly od začátku sezony už tisíce lidí. Navíc až na jednu nedávnou výjimku, která podle mě neměla žádný význam, nemá koupaliště žádné problémy s kvalitou vody. Takže letos bude otevřené, dokud bude zájem ze strany návštěvníků," konstatoval starosta Tanvaldu Petr Polák.

Pro Tanvaldské je to oproti loňsku, kdy muselo město kvůli opakovaným problémům s kvalitou vody a následné výpovědi nájemce provoz koupaliště předčasně ukončit, příjemná změna.

Lučany vs. Mšeno: Bez konfliktu

V obležení je v parných dnech i městské koupaliště v Lučanech nad Nisou, které se těší vysoké návštěvnosti i navzdory nedaleké jablonecké přehradě Mšeno, která na rozdíl od koupališť nefunguje komerčně.