„V provozu je celá severní strana včetně dětského areálu," potvrdil ředitel areálu Jan Svatoš. Podle něj zbývá dosněžit už jen sjezdovku Na Pláních. „Tu bychom chtěli spustit do konce ledna, záleží na počasí a to nám zatím přeje," dodal Svatoš.

Ještědský areál je vyhledávaný nejen kvůli dostupnosti přímo z města, možnostem večerního lyžování, ale i díky kombinaci několika typů sjezdovek. Je oblíben jak mezi místními, tak i mezi lyžaři 
z Prahy. Celkem provozuje 9,2 km sjezdařských tratí, dvě čtyřsedačkové, jednu dvousedačkovou a jednu kabinovou lanovku a pět vleků.

Areál by se ale neměl omezit pouze na zimní provoz. „Opravdu dobrá sezóna trvá maximálně 100 dnů, spíš 70. Letní a jarní 220, to je trojnásobek," řekl Svatoš. Celoroční provoz lyžařských areálů je podle něj celoevropským trendem. Sází na ně i zimní střediska v Alpách. Kromě aquparků je to třeba budování bikových a turistických atrakcí. „Nápadů je hodně, ale chybí větší investor," dodal Svatoš.

Město, které areál s dluhy převzalo před lety od společnosti Snowhill, si mnoho slibuje od jednání s firmou TRM (Tatry Mountain Resor), která patří v oblasti turistických služeb k nejlepším ve střední Evropě.

„Momentálně jsme v balíku několika jejich investičních záměrů, je to pro nás unikátní šance," uvedl už na podzim primátor Tibor Batthyány, podle něhož by společnost mohla investovat do areálu stovky milionů. K posunu 
v jednáních by mělo dojít už příští úterý, kdy se mají sejít pracovní skupiny k jednání. TRM si už vyžádalo technické podklady, na základě kterých se rozhodne, zda se investice do areálu vyplatí.