„Naše podezření, že dochází ke zneužívání služebního vozu se prokázalo. Všichni strážníci, kterých se provinění týká,  se k tomu doznali," uvedla starostka Doks Eva Burešová.
Podle ní si dotyční městští policisté ve čtvrtek převzali vytýkací dopisy. „A dohodli jsme se, že tím celou věc považujeme za uzavřenou."
Takový závěr potvrdili i strážníci.

"Dostali jsme výtky"

„Dostali jsme výtky. Zároveň se nastavila určitá pravidla dalšího fungování a vzájemné komunikace," uvedl pro Deník Josef Oplt, jeden ze strážníků.

Strážníci kvůli utajenému nasazení GPS přístroje na začátku března podali trestní oznámení na dokského zastupitele Josefa Pavinského, který je v Doksech dočasně pověřený řízením městské policie. Případ si od státního zastupitelství v České Lípě převzala liberecká pobočka Generální inspekce bezpečnostních sborů.

„Důvodem je, že Josef  Pavinský pracuje u státní policie.

Vyšetřování zatím nekončí

Vyšetřování inspekce zatím nekončí, ale je pravděpodobné, že k tomu dojde. Podezření, že by Pavinský mohl zneužít operační techniku policie, se nepotvrdilo. V celé věci navíc vystupoval z pozice zastupitele, nikoliv policisty.
„Nevidím v tom nic, co by mohlo zajímat orgány činné v trestním řízení," uvedl pro Deník tento týden advokát Oldřich Filip. Podle něj je celá věc maximálně záležitostí pracovně-právního sporu. S ohledem na dohodu mezi městem a strážníky ale případ v této rovině skončil.