Liberecký kraj proto znovu přichystal pro kuchaře a vedoucí školních jídelen speciální kurz vaření.

„Na konci prázdnin uspořádáme praktický kurz vaření pro zaměstnance školních jídelen v Libereckém kraji, kteří budou mít zájem inspirovat se a naučit se vařit kompletní menu pro děti trochu jinak a zajímavěji. Přihlásit se mohou už nyní," zve Alena Losová, krajská radní pro oblast školství.

Kurz se uskuteční 20. srpna 2015 v Liberci a má být především inspirací.

Nové menu z neoblíbených potravin

„Účastníci kurzu budou společně se zkušeným šéfkuchařem připravovat polévku, dva hlavní chody a dezert. Menu obsáhne neoblíbené potraviny u dětí a hlavním cílem bude je zatraktivnit. To vše samozřejmě s ohledem na spotřební koš a nejnovější poznatky výživové skladby," objasnila Eva Martinková, která má na starosti školní jídelny.

Na kurzu se naučí zájemci vybírat kvalitní suroviny, zvládnout technologický postup a přípravu oběda pro nejmenší strávníky. Atraktivně a v rámci norem, které pro školní stravování platí.

„Kurz povedou kuchaři, kteří mají zkušenosti s přípravou pokrmů pro děti a znají problematiku školního stravování. Na místě budou moci účastníci pohovořit také s nutričním terapeutem a dozvědí se od něj různá doporučení o pestrosti stravy pro dětského strávníka. Navíc si všichni odnesou i sešit receptů," popsala Eva Martinková.

Zájemci, tedy vedoucí či vrchní kuchaři školních jídelen v kraji, se mohou hlásit již nyní prostřednictvím webových stránek www.edulk.cz Nejprve se musí zaregistrovat a poté přes kalendář, kde najdou Praktický kurz vaření pod datem 20. srpna 2015, vyplnit přihlašovací formulář. Kurz je pro účastníky zdarma.