Na základě očekávaných vydatných sněhových srážek byl v sobotu 23. ledna v 9 hodin uzavřen provoz na silnici I/10 z Tanvaldu do Harrachova a dále na hraniční přechod s Polskem, pro nákladní vozidla nad 3,5 t (s výjimkou autobusů). V návaznosti na toto opatření je aktivováno veškeré dopravní značení s výše uvedeným omezením, na jeho dodržování dohlíží Policie ČR ve spolupráci s MP Tanvald. Doporučená alternativní trasa pro nákladní vozidla nad 3,5t je přes hraniční přechod Hrádek nad Nisou na silnici I/35.

"Uzavírka je platná do odvolání a otevření úseku pro kamionovou dopravu bude závislé na aktuálním stavu vozovky v ranních hodinách dne 24.1.2016. Informace o aktuální sjízdnosti můžete získat na www.dopravniinfo.cz nebo na nepřetržitém dispečerském pracovišti Silnice LK a.s., Nová Ves u Jablonce nad Nisou - tel: 724 535 034," řekla tisková mluvčí Libereckého kraje Markéta Dědková.

Provoz na silnici I/10 z Tanvaldu do Harrachova a dále na hraniční přechod s Polskem není nijak omezen pro osobní dopravu.

"Očekávané oteplení může také zhoršit sjízdnost na úsecích udržovaných inertním posypem či pluhováním, kde se dá předpokládat, že ujeté sněhové vrstvy přestanou být kompaktní a na silnicích se objeví vyjeté koleje nebo vyšší vrstva rozměklého sněhu," dodala Dědková.