Nebylo by to správné léto v Jablonci bez promítání pod širým nebem, které tradičně láká filmové fanoušky. Letos se brány Letního kina otevřou poprvé tento týden, v pátek 24. června ve 20 hodin.

V areálu lesoparku na jabloneckém Horním náměstí proběhne netradiční vernisáž streetart projektu, do kterého se zapojí řada zdejších umělců.

„Návštěvníkům zahraje jablonecká DJ legenda Zak a po setmění bude k vidění i vystoupení Fire Show Jbc. Poté se na plátně objeví projekce v rámci populárního projektu Naslepo," upřesnila zástupkyně vedoucí jabloneckých kin Kateřina Nermuťová.

JAKÝ BUDE ÚVODNÍ FILM LETOŠNÍ SEZÓNY?

Projekt Naslepo představuje dramaturgické překvapení. Divák tedy do poslední chvíle netuší, jaký film se objeví na plátně. „Vstupné na projekci je dobrovolné a vybírá se až po filmu," dodal Nermuťová.

První promítání je v Jablonci vždy velkou událostí, která láká davy fanoušků. „Doufám, že nebude pršet. Leťák má prostě jinou atmosféru a strašně ráda tam chodím," řekla Lenka z Jablonce.

PROMÍTNOU NOVINKY I FILMOVÉ KLASIKY

„Jablonecké Letní kino a jeho nabídka kvalitních filmů se stalo pevnou součástí letní kulturní nabídky našeho města. Díky digitalizaci můžeme nabízet stále početnějšímu publiku filmovou podívanou na vysoké úrovni a rád bych touto cestou poděkoval pracovníkům Eurocentra a Jabloneckých kin za práci, kterou odvádějí," řekl primátor Petr Beitl.

Tradičně v programu letního kina najdete filmové premiéry i kultovní stálice. Těšit se například můžete na obnovenou premiéru klenotu českého hudebního filmu, Starci na chmelu.

Kino Junior, odkud se promítací technika přesouvá do Letního kina, si ovšem neodpočine. „V období prázdnin je v Junioru plánována stavební úprava. Dojde zde k rozvolnění sedaček, čímž vznikne větší prostor pro nohy. Kino bude znovu otevřeno v úterý 6. září," vysvětlila Kateřina Nermuťová. Poslední film pod širým nebem přitom pustí v neděli 4. září.