Inspirace v různých variantách

Studenti liberecké univerzity uspěli v soutěži mezi stovkou dalších návrhářů a zařadili se do desítky finalistů. „Vyvrcholení soutěže proběhne čtvrtého října na slavnostním galavečeru v Praze. Každý finalista bude mít možnost předvést porotě dvě ze svých kreací přímo na modelkách," prozrazuje za organizátory Petr Kopáček.

Martin Franček i Lucie Očovská tak budou mít šanci zaujmout tím nejlepším ze svých kolekcí. Každý pojal ovocné zadání trochu jinak. „Moje šaty jsou součástí kolekce Ovocné pokušení a třeba model Broskvové pokušení by měl díky aplikaci ze sušených pomerančů i vonět," popisuje Očovská. I Franček sérii šatů vytvořil jako kolekci, každé jsou ale originál a mohou působit i samostatně.

Vítěze vybere i Liběna Rochová

Modely, které budou k vidění na pražském finále, bude hodnotit odborná porota, v jejímž čele usedne známá oděvní designérka Liběna Rochová.
Ta se ostatně podílela už na výběru finalistů a také se s nimi setkala. "Našla jsem mezi návrhy velmi zajímavé a nadějné koncepty. Uvidíme, jak se podaří původní skici přetvořit do skutečného oděvního modelu," říká návrhářka.