Račte vstoupit, milí návštěvníci! Tu máte samolepky se smajlíky a pěkně si proběhněte radnici od shora dolů či odspoda na horu. A nezapomeňte smajlíkovat!

Zajímavou novinkou láká železnobrodská radnice na již čtvrtý ročník akce Otevřená radnice. „Návštěvníci mohou oznámkovat odbory radnice podle toho, jak jsou s prací úředníků spokojeni," přiblížil starosta Železného Brodu André Jakubička.

Smajlíky se budou lepit na vchodové dveře jednotlivých odborů. „Úředníkům to ukáže jistou zpětnou vazbu od obyvatel, i když samozřejmě toto hodnocen je subjektivní," doplnil starosta.

Zvláště návštěvnice může zajímat výstava dobových svatebních šatů v obřadní síni radnice. Šaty zapůjčil Jilemnický spolek paní a dívek.

Kromě kanceláří se lidé podívají do sklepa, na půdu či na stroj věžních hodin. Otevřena bude i Městská galerie Vlastimila Rady či divadlo.

„Dospělí i děti se mohou zúčastnit znalostního kvízu o hodnotné ceny. Vyhlášení se pak odehraje těsně před odpálením ohňostroje na Jizeře," doplnila Iva Chaloupková, vedoucí informačního a kulturního střediska.

Letošní ohňostroj, připomínající osvobození města, bude podle starosty přibližně stejný jako v minulých letech. „Jen dříve přišel město tak na sedmdesát tisíc, dnes na čtyřicet," doplnil Jakubička. Odstřel ve 21.30 hodin.

Radnici otevřou ve středu ve 13 hodin, zavírají v 18.00.