Konkrétní využití ale zatím radnice připravené nemá. Podle Korytáře se čeká na vypsání dotačního programu. „Bude to průsečík toho, co by chtělo město a co umožní dotace. Podmínky zatím nejsou známé," uvedl.

Radnice plánovala, že by palác mohl sloužit jako spolkový dům pro neziskové organizace. To ale podle náměstka nestačí. „Musí tam být významný podíl sociálních služeb. Budeme to dojednávat a konzultovat s ministerstvem pro místní rozvoj, abychom věděli, kde je hranice, které nám ještě uznají. Chceme tam pestré služby, ne pouze čistě sociální, to se musí s ministerstvem doladit," řekl Korytář. Do paláce chce město například přestěhovat svoji příspěvkovou organizaci Komunitní středisko Kontakt, která nabízí aktivity pro seniory. Mohlo by tam být i dobrovolnické centrum pro lidi, kteří jsou dlouhodobě bez práce, ale rádi by jako dobrovolníci někde pracovali.

Teď radní schválili smlouvu s firmou Florian, která zajistí průzkum Liebigova paláce. „Jde o technický stav komínů, vlhkost uvnitř budovy a podobně. Je to nezbytný krok pro další revitalizaci projektu," vysvětlil primátor Tibor Batthyány.