Vedlejší sezona už platila ve středisku Paseky nad Jizerou. „Počasí bylo pěkné, lanovka byla plná, takže s návštěvností jsme ještě spokojeni," řekl Martin Říha z lyžařského areálu, kde je zhruba půl metru sněhu. „Rádi bychom jezdili do Velikonoc," dodal.

Dobré podmínky stále jsou také v areálu Ski-Bižu v Jizerských horách. „Sobota byla průměrná a neděle už slabá. Je znát, že končí jarní prázdniny, lidi už to na hory netáhne," uvedl Pavel Bažant z lyžařského centra. Provozovatelé ho chtějí udržet otevřené do konce března.

Za ceny vedlejší sezony jedou v Rejdicích, kde stále nabízejí denně i večerní lyžování od 18 do 20 hodin. Hlásí 45 centimetrů technického sněhu. Všechny tři vleky jedou v Příchovicích U čápa. Večer si tu zalyžujete také každý den.

Jedno z nejlepších lyžování bylo o víkendu na Ještědu, přesto přišlo lyžařů málo. „Za víkend to mohlo být asi tisíc lidí, což je málo. Pokud není sníh v nížinách, do hor to netáhne. Podmínky jsou přitom ideální," shrnul Jan Svatoš z areálu Ještěd. Od pondělí v centru prodávají jízdenky za ceny vedlejší sezony. „Určitě pojedeme celý týden a pak uvidíme podle počasí," dodal.

V Rokytnici zatím bez větších omezení jedou Horní Domky, Pařez a Udatný. „Ve skiareálu Horní Domky jsou v provozu obě lanové dráhy. Otevřeny jsou sjezdovky Turistická modrá, červený Slalomový svah a Kapruny. Skiareál Studenov je v důsledku špatných sněhových podmínek mimo provoz. Skibus jezdí v patnáctiminutových intervalech," informuje aktuálně středisko.

40 centimetrů a teploty pod nulou hlásí Harrachov. Obě lanovky a lyžařský vlek denně v provozu a večerní lyžování denně do 20 n na lyžařském vleku na červené II v centru. Červená a modrá sjezdovka v Rýžovišti a červená v centru jsou otevřeny a upravovány.

70. ročník akce příjezd Krakonoše, tuto sobotu 19. března

Tento den přijede se svou početnou družinou opět přivítat do Harrachova jaro sám pán hor Krakonoš. Akce Příjezd Krakonoše má v Harrachově dlouholetou tradici a v roce 2016 oslaví již neuvěřitelných 70 let od svého vzniku. Návštěvníci uvidí nejen samotného jemnostpána Krakonoše, ale i jeho policii, čertiska, která nenechají bez povšimnutí žádného hříšníka a mnoho dalších roztodivných bytostí. V cíli Krakonošova příjezdu čeká na všechny bohatý celoodpolední kulturně – zábavný program.