Dnes se přijede blíže seznámit s problémy v našem regionu ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová. Návštěva se uskuteční na základě pozvání poslankyně Jany Pastuchové, která na organizaci výjezdu spolupracuje se senátorem Jaroslavem Zemanem. V rámci dneška ministryně navštíví Turnov, Tanvald a Jablonec nad Nisou.

„Hovořila jsem s mnoha starosty z našeho regionu, jejichž města a obce trápí různé sociální problémy. Jako poslankyně za Liberecký kraj jsem jim chtěla pomoci, a proto jsem oslovila osobu nejpovolanější. Jsem moc ráda, že si paní ministryně našla ve svém nabitém programu čas. Věřím, že její návštěva bude velikým přínosem a přispěje k řešení sociálních otázek, se kterými se v kraji potýkáme," řekla poslankyně a zároveň jablonecká zastupitelka Jana Pastuchová.

V Tanvaldě se Marksová setká s vybranými starosty měst a obcí z mikroregionu Tanvaldsko. „Chceme s ministryní probrat problém trhu práce v našem regionu a jak ho rozvinout," předeslal ještě před samotným setkáním tanvaldský starosta Vladimír Vyhnálek.

Setkání se zúčastní i jablonecký primátor Petr Beitl. „Sociální problematika se úzce dotýká našeho regionu, domnívám se, že konkrétně Jablonec je dobrým příkladem využívání nástrojů veřejné služby a veřejně prospěšných prací pro řešení sociálních problémů, xenofobie a napětí ve společnosti. Ukazuje se, že začleňovat lidi do většinové společnosti tím, že je učíme pracovním návykům, je správná cesta. Považuji za vhodné pracovat s tímto modelem na celostátní úrovni a vytvořit pro něj vhodné legislativní podmínky," řekl v odkaze na zdejší úspěšnou transformaci dlouhodobě nezaměstnaných na pracovníky veřejně prospěšných pracích či veřejné služby. Jablonec patří v tomto ohledu mezi nejúspěšnější města. Primátor by také rád hovořil o nutnosti legislativní pravomoci obcí a nástroje na ovlivňování sociálního bydlení.