Tomu odpovídá i aktuální stav provozu krkonošských zimních středisek. Úplně stojí Herlíkovice, Harrachov, Rokytnice nad Jizerou či Benecko. „Za současných podmínek to nejde. Pokud se to změní, přimrzne a budeme moci zasněžovat nebo když něco připadne, tak to chceme hned pustit," uvedl starosta Benecka Jindřich Mejsnar.

Držet alespoň omezený provoz se ale daří v nejníže položenému areálu v Mladých Bukách. „Nevzdáváme to a na víkend ještě provoz zajistíme. Pak budeme čekat na zimní počasí. Nyní je v provozu hlavní sjezdovka v délce 550 metrů i lyžařská škola," informovala Kateřina Pilařová.

Nejvíc sjezdovek nabízí SkiResort Černá hora – Pec. Na Černé hoře je otevřeno 4,2 kilometru (Černohorská, Anděl, Sport 2), v Peci jsou v provozu vleky Javor 1 a 2 i Zahrádky 1 se zkráceným výstupem nad bývalou chatou Vyhlídka.
Vyrazit lze i do Špindlu, ale ve Svatém Petru jen na malý hank, na Mísečkách je k dispozici cvičná louka a vlek M.

Kvůli větru v pátek nejela ani lanová dráha na Sněžku, resp. stál úsek z Růžové hory. Ve výšce 1602 metry se teplota nedostala pod nulu ani v nočních hodinách. Před polednem tu v pátek naměřili plus jeden stupeň.