„Sklo se přitom vysypalo na jednoho z revizorů. Ten musel být převezen k ošetření do Krajské nemocnice Liberec a protože mu těžká skleněná tabule pochroumala záda, musí teď být v pracovní neschopnosti,“ upřesnila tisková mluvčí Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou Martina Poršová. „Řidič byl ještě i po ošetření v šoku,“ doplnila.

Jak doplnila mluvčí, tabule informačního střediska na terminále Fügnerova jsou vyrobeny z pevnějšího bezpečnostního skla právě proto, aby je vandalové nerozbili a o střepy se nikdo neporanil.

„Černému pasažérovi, jak se snažil utéci, se podařilo rozbít hned tři tabule. Ze dvou se sklo úplně vysypalo,“ řekla Martina Poršová. „Mladík byl hodně agresívní. Podle revizorů měl pravděpodobně v sobě nějaké drogy,“ doplnila.

Protože na terminálu Fügnerova už na muže čekali státní policisté, daleko neutekl. Hlídka jej zadržela a odvezla k výslechu.

„Činu se dopustil 22letý mladík ze Stráže nad Nisou. Je podezřelý z přečinů výtržnictví a poškozování cizí věci. Případ dál šetří policisté z oddělení Liberec – město,“ prozradila tisková mluvčí krajské policie Ludmila Knopová.“Muži hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ upřesnila.