Havlíček má na kontě 500 tisíc kilometrů najezděných pro jablonecké středisko semilského BusLinu. Silnice proto křižuje zejména na Jablonecku a v okolí Harrachova.

„Jezdím nejčastěji na Tanvaldsku, Harrachovsku, Železnobrodsku, ale když je příležitost, rád si zajedu i někam dál," prozradil řidič, kterému ocenění a symbolickou skleněnou plastiku daroval radní pro dopravu Vladimír Mastník (SLK).

Jaroslav Havlíček žije ve Zlaté Olešnici a šoféra autobusu dělá 10 let. Přiznává, že v běžném provozu nebylo snadné nikdy nenabourat a nestát se účastníkem dopravní nehody.

„Vzrostla agresivita řidičů, hlavně těch začínajících a mladých. Štve mě, že neumějí předvídat situaci na silnici. Myslí si, že vozovka je jen jejich," posteskl si řidič.
Stejné je to podle jeho slov i s cestujícími. Ti neslušní a arogantní dokážou zkazit náladu, ale naštěstí tito lidé ještě nepřevažují.

Společně s nejlepším řidičem roku byla Libereckým krajem vyhlášena i nejlepší průvodčí. I tu si vybrali sami cestující, kteří posílali své náměty a tipy. Favoritkou u nich byla usměvavá Vendula Bártíková, pracující pro saskou společnost Vogtlandbahn, v ČR známou jako Trilex. Vlaky Trilexu jezdí v Libereckém kraji do Hrádku nad Nisou.

Anketa o nejlepšího řidiče autobusu/průvodčího osobních vlaků 2013 v Libereckém kraji bude opět vyhlášena začátkem prosince roku 2013. Již během roku ale můžete své oblíbené řidiče nominovat – třeba prostřednictvím Libereckého deníku.