Je to největší investiční akce v posledních letech v Doksech. V Nerudově ulici se včera odpoledne slavnostně otevřely dvě budovy Sociálních bytů. Na otevření přijel i hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Z bývalého pivovaru, který chátral, se v Doksech stala budova se sociálními byty. „Byty jsou určeny pro osoby, které se ocitly v krajní nouzi a nejsou schopny samy tuto situaci vyřešit," uvedla starostka města Eva Burešová. Už teď eviduje radnice šestnáct žádostí o ubytování. Podmínkou získání sociálního bydlení bude podle starostky spolupráce klientů se sociálním odborem města.

Na slavnostní otevření jedenácti bytů a tří pokojů a na jejich prohlídku dorazilo včera přibližně dvacet lidí včetně některých zastupitelů města a majitele firmy, která na celém projektu pracovala. „Chtěla bych poděkovat všem, kteří se na celé stavbě podíleli, hlavně místní stavební firmě, která vyhrála výběrové řízení a jsem za to ráda," říkala starostka Burešová.

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta budově popřál, aby sloužila co nejlépe, a se starostkou slavnostně přestřihl pásku. „Pevně věřím, že nikdo z nás nebude potřebovat takovouhle pomoc, na druhou stranu v každé společnosti a v každém městě jsou lidé, kteří se bez pomoci ostatních neobejdou," řekl Půta. Také pochválil fakt, že větší část investice si platilo město Doksy ze svého rozpočtu. Přestavba stála více než osm a půl milionu korun, zhruba 1,7 milionu získalo město z Operačního programu Životní prostředí na zateplení budovy.

Zchátralý pivovar proměnili v Doksech v sociální bydlení. V objektu je osm bytů, většinou jedno a dvoupokojových, a třípokojový byt určený pro domovníka. K dispozici je také sedm lůžek ve třech pokojích, které mají společné sociální zázemí a kuchyňku.