„Dle námětu došlo ke zkratu na elektrickém spotřebiči a následnému požáru v prostoru kuchyňky ve třetím nadzemním podlaží, kde je mimo jiné oddělení JIP, pokoje pacientů, ordinace a pracovny lékařů," popsala scénář cvičení mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Požár byl zjištěn EPS, která vyslala signál na telefonní ústřednu se čtyřiadvacetihodinovým provozem. Odtud byla událost oznámena na linku 112 hasičům, kteří na místo vyjeli s osmi cisternovými vozy a výškovou technikou.

„Kvůli zadýmení objektu zplodinami hoření došlo k nadýchání několika lidí a bylo na hasičích, aby je našli a vyvedli ven. Poradit si museli i s inkubátorem, který bylo třeba snést po schodech do nezakouřených prostor. Záchranu hasiči prováděli s aktivním dýchacím přístrojem. Dvě pacientky hasiči zachraňovali pomocí výškové techniky," přiblížila další části cvičení mluvčí.

Nejvíc problémů měli hasiči s ustavení automobilového žebříku před pavilonem porodnice. Vůz totiž musel stát v kopečku na malé ploše a manipulace s ním nebyla zrovna jednoduchá.

„Cvičení bylo pro všechny přínosné, hasiči se seznámili s objektem a kromě záchrany samotné museli řešit i zabezpečení prostoru pro zraněné," doplnila k celé akci Zdenka Štrauchová.