„Šlo to velmi rychle. Myslím, že ostatní byli zaskočeni tím, kolik se přihazovalo. Zřejmě čekali, že cena poleze nahoru po menších částkách, ale tady se přihazovalo po půl milionech, bylo evidentní, že ti dva dražitelé mají o Adrii opravdu zájem," popisuje průběh dražby Jaroslav Klokočník z dražební společnosti.

Vyvolávací cenu Adrie byla 11,5 milionu korun. Vítěz dražby ji nakonec získal za 17,5 milionu. „Jsme s průběhem dražby spokojeni. Zprvu jsme ani nedoufali, že se Adrie prodá, respektive, že to půjde takhle hladce," dodává Klokočník. Znalecký posudek odhadl hodnotu budovy na 15,2 milionu korun, vydražená cena je tak o 2,3 milionu vyšší.

„Uhradí se z toho dluhy, které na domě má společnost KVS s.r.o., Liberec," řekl správce konkurzní podstaty Petr Tandler. „Myslím, že věřitelé budou spokojeni."

Vítěz dražby má teď tři měsíce na to, aby zaplatil kupní cenu nebo případně od smlouvy odstoupil. Do té doby bude Adrii spravovat nadále správce konkurzní podstaty. Jak se palác změní, zatím není jasné. Úspěšný dražitel na totiž odmítl odpovědět, stejně tak nechtěl zveřejnit svoji totožnost.
Na Adrii jsou vázána také zástavní práva, která ale úspěšně proběhlou dražbou zanikají. I krátce před dražbou se objevil jeden pokus předběžným rozhodnutím prodej zmařit. "Soud ale žalobu na určení vlastnických práv zamítl," řekl Klokočník.

Palác Adria je kvůli různým sporům už deset let nevyužívaný a postupně chátrá. Do kdysi výstavního paláce zatéká, je v něm odpojen plyn, nefunkční vzduchotechnika, odtokové potrubí je ucpané, na pokraji životnosti jsou i špaletová okna. Podzemní prostory, kde kdysi bylo kino, jsou poničené od havárie vody v sousedním objektu. Opravy a přestavba Adrie tak vyjdou na další desítky milionů korun. Podle licitátora Jaroslava Klokočníka se využití paláce nedá příliš radikálně změnit. „Dům je v památkové zóně Liberce a využít se dá na to, k čemu byl určen. Tedy kanceláře a byty, v přízemí nějaké prodejny podobně."

Problematické je hlavně parkování, v současné době tam žádné místo pro auta není. Některé studie ale počítaly s tím, že by garáže mohly vzniknout právě v podzemí, kde byl kinosál.