„Peníze budou věnovány na provoz takzvaného sociálního automobilu, který zajišťuje každodenní svoz doma žijících zdravotně postižených dětí do škol a organizací z Tanvaldu, Desné a Kořenova," sdělila Bohuslava Zikmundová, zástupkyně jabloneckého Klubu Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí. Zatím na konto organizace přibylo 73 tisíce korun, které vynesla aukce Sympozia Desná 2013.Ale ještě sedm dřevěných soch čeká na zahradě Riedlovy vily v Desné na své nové majitele. Ještě celý týden.

„Další zájemci, kteří se například kvůli nepřízni počasí nemohli aukce zúčastnit, si tak mohou ještě nyní udělat radost a zároveň podpořit myšlenku celé akce Důležité je, nebýt sám," řekl desenský starosta Jaroslav Kořínek.

Veškeré informace získají zájemci v desenském Kulturním a informačním centru v Riedlově vile nebo na webových stránkách města Desná.

Sympozium Desná 2013 bylo již dvanáctým ročníkem akce. Dřevosochání v Desné se každoročně účastní sochaři a řezbáři z celé republiky. Letos jich tu tvořilo třináct.

Kolik se ještě vybere?